У ХХІ сторіччі немає місця переслідуванням на релігійному ґрунті – генсек ООН

“Абсолютно неприпустимо у ХХІ сторіччі, аби люди стикалися із дискримінацією, приниженням через свою віру. Переслідування релігійних меншин категорично не буде толеруватися”, – наголосив Гутерреш.
Він додав, що уряди несуть відповідальність за повагу до всіх релігійних меншин, забезпечення прав людини, захисту релігійної свободи.
“У мене серце крається, коли я бачу, як дедалі більшу кількість людей публічно переслідують, принижують просто через їхню віру чи релігійні переконання. Євреїв убивають у синагогах, а їхні могильні плити паплюжать малюнками зі свастиками. В мусульман стріляють у мечетях, а їхні релігійні місця піддаються вандалізму. Християн убивають під час молитви, а їхні церкви підпалюють”, – заявив Генсек.
- Трамп обіцяє 25 мільйонів доларів на захист релігійної свободи
- В ООН розробили план дій щодо захисту релігійних об’єктів
Гутерреш також наголосив, що напади на релігійні громади відбуваються в усьому світі, в тому числі на ті, які мешкали на своїй території сторіччями, якщо не тисячоліттями.
“Ми мусимо зробити все від нас залежне, аби запобігти релігійним чисткам у суспільствах… Маємо рішуче протистояти тим, хто хоче під прикриттям релігії ширити ненависть”, – наголосив він.
Генсек розповів про дві нові важливі ініціативи ООН, що з’явилися за останні тижні і допоможуть, зокрема, у боротьбі з утисками релігійних свобод у світі. Перша ініціатива – це боротьба з мовою ненависті як коренем проблем. Друга – план дій ООН для повного залучення Організації для захисту святих місць та гарантування безпеки молитовних місць у світі.
“Ненависть становить загрозу для всіх. Тому (протистояти їй – ред.) це завдання для всіх”, – підсумував генсек.
Він також подякував президентові США Дональду Трампу за ініціативу спеціального заходу у рамках Генасамблеї ООН, присвяченого захисту релігійної свободи у світі.
Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 23 вересня, у штаб-квартирі відбувається захід, присвячений захисту релігійної свободи у світі, організований делегацією США. На ньому присутні президент Сполучених Штатів Дональд Трамп і віцепрезидент Майк Пенс. Тема захисту людей, які піддаються нападам та переслідуванню через своє віросповідання, є однією з головних “американських” тем в ООН. Відкриваючи тиждень такою подією, американський лідер прагне, за словами прес-служби Білого дому, “задати тон” Генеральній асамблеї.
Джерело: ukrinform.ua
[sc name=”futerblock” ]