СвітХристиянські новини

Християни в Ірані змушені приховувати свою віру, щоб отримати паспорт

Християни, що навернулися з Ісламу більше не можуть приховувати свою віру після того, як влада Ірану усунула варіант “інші релігії” з нової форми заявки на національне посвідчення особи.
Національне бюро перепису звузило вибір, доступний для нових заявників тільки чотири релігій, визнаних в відповідно до іранської конституції: християнство, юдаїзм, іслам і зороастризм.
Нове правило іранського уряду щодо заявок на посвідчення особи доводить його стратегію утиску християн, які переходять з ісламу, і тиску на їх еміграцію.

Це означає, що народжені мусульмани переходячи до християнства, які раніше, можливо, вважали за краще не оприлюднювати свою віру, щоб уникнути ворожості чи переслідування з боку своєї родини, роботодавців чи влади, тепер повинні визнати, що вони християни, або брехати про свою віру і поставити галочку, де написано мусульманин.
Фонд “Варнава” повідомив, що посвідчення особи, які є обов’язковими для кожного громадянина віком від 15 років, є необхідною частиною повсякденного життя в Ірані, і вони вимагають доступу до основних державних послуг або здійснення банківських операцій. Релігія власника не показується на картці, але інформація, подана у формі заяви, легко доступна в комп’ютерній мережі держави.
Джерело повідомляє, що зміна правил узгоджується зі стратегією уряду щодо цькування навернених (та інших не признаних релігійних груп) та тиску на їх еміграцію. “Навернених часто заарештовують, а потім відпускають, щоб змусити їх покинути країну, – а в деяких випадках чиновники відкрито пропонують нововірцям піти. Завдяки цьому чимало людей змінюють свої погляди і повертаються в іслам, це означає що багато керівників християнських груп не мають богословської освіти та не утвердженні в Біблії”.
Скасування варіанту “інші релігії” ще більше маргіналізує інші релігійні групи, включаючи Бахаїв, Індусів та Ярсан.

Джерело: mychristiandaily.com

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button