Світ

У Гонконзі євангельського пастора засуджено за відкриту критику вироку у справі активіста

Євангельський пастор став першим християнським священнослужителем, засудженим за підбурювання до заколоту в Гонконзі з того часу, як комуністичний режим в Пекіні знищив там свободи, змусивши місто два роки тому ввести в дію широкомасштабний закон про національну безпеку.

Джерело: 1.cbn.com

Пастор Гаррі Панг Мун-юен, 59 років, був засуджений за те, що плескав у суді і критикував вирок активіста демократичного руху, повідомляють численні ЗМІ.

Панг отримав вирок у вигляді 10 місяців за підбурювання до заколоту і трьох місяців за підбурювальну промову від суду Західного Коулуна 27 жовтня, повідомляє Agence France Presse (AFP).

За повідомленням UCA News, Панг заявив суду, що буде поважати рішення судді, а також що він все ще перемагає з точки зору «захисту совісті, захисту свобод, прав людини і верховенства права», додавши, що «історія його виправдає».

За даними видання, його заарештували за коментарі, які він зробив під час слухання справи активіста Чоу Ханг-туна 4 січня, яка стосувалася розгону протестів на площі Тяньаньмень 1989 року, а також за відео та прямі трансляції на його каналі в YouTube.

«Панг не тільки відкрито зізнався, що плескав, він також критикував суддю за безсовісність … що підбурювало інших зневажати судову владу», − заявив суддя Ченг, згідно з місцевим виданням The Witness, яке висвітлює діяльність судів Гонконгу.

Під час судового процесу минулого місяця Панг сказав: «Те, що зараз відбувається в суді, − це не тільки юридична битва за заколот, а й битва за захист прав і свобод людини, битва за збереження совісті», повідомляє UCA News.

Крім того, Ченг засудив 68-річну домогосподарку Чіу Мей-Ін до трьох місяців тюремного ув’язнення за її «підбурливі» висловлювання, повідомляє видання. Як Панг, так і Чіу регулярно відвідували судові процеси над активістами, повідомляють ЗМІ.

Суддя заявив, що пара, Панг і Чіу, свідомо і навмисно робили зауваження, які були «підбурювальними», приносячи ненависть і презирство до здійснення правосуддя.

За даними AFP, з середини 2020 року понад 200 осіб − більшість з них активісти, колишні обрані законодавці, профспілкові діячі та журналісти − були заарештовані за звинуваченнями в посяганнях на національну безпеку. Близько п’ятої частини заарештованих були звинувачені в підбурюванні до заколоту, що розглядається як злочин проти національної безпеки.

Як повідомляв CBN News у 2021 році, тисячі легальних іммігрантів втекли з Гонконгу від китайських комуністичних репресій, які відібрали свободу слова та релігійні свободи та посадили продемократичних активістів до в’язниці.

У відповідь на хвилю людей, які тікають від тиранії, понад 500 церков у Сполученому Королівстві приєдналися до загальнонаціональної ініціативи, вітаючи іммігрантів з Гонконгу

Як повідомляв CBN News у травні 2020 року, продемократичні протестувальники вийшли на вулиці після того, як комуністичні лідери прийняли закон про національну безпеку в регіоні Гонконгу, який передбачає покарання за все, що може розглядатися Пекіном як антиурядове.

Активіст за свободу віросповідання Боб Фу розповів тоді Christian Today, що в деяких районах регіону репресії були настільки жорсткими, що фактично були гіршими, ніж у материковому Китаї.

Читайте також:

«Відбуваються свавільні затримання, масове стеження і величезні репресії проти законно обраних законодавців, − описав Фу. − Банківський рахунок однієї церкви був заморожений лише за те, що вона розглядала можливість допомоги жертвам політичних переслідувань».

«Те, що відбувається в Гонконзі, посилає холодний сигнал всьому світу, − продовжив він. − Світ повинен взяти до уваги: в Гонконзі більше немає верховенства права, немає незалежності, немає свободи преси, немає свободи об’єднань, немає свободи слова. Все це зникло».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!