СвітХристиянські новини

В Індії спостерігається черговий сплеск насильства, спрямованого на християн

Зростання антихристиянських настроїв триває в країні протягом вже декількох років. Так міжнародна правозахисна християнська організація OPEN DOORS, яка щорічно публікує рейтинг країн («World Watch List»), в яких найсильніше відбувається порушення прав християн, фіксує, що Індія за останні 7 років піднялася в цьому переліку з 31 на 10 місце.
Про це пише газета Слово про Слово з посиланням на Релігія сьогодні.
Згідно зі звітом організації «Допомога гнаним» зростання антихристиянських злочинів тільки в цьому році підскочив на 40%, не дивлячись на введені 25 березня 2020 року владою держави карантинні заходи, спрямовані на протидію поширенню вірусної інфекції COVID-19. З початку 2020 року з 28 штатів Індії, тільки в 6 не було зафіксовано випадків насильства, спрямованого проти християн.

У ряді індійських штатів діє закон «про свободу віросповідання», який за фактом спрямований проти переходу громадян з індуїзму в християнство. На підставі цього закону, який ще називають законом «проти звернення в інші релігії», християнських проповідників звинувачують в «насильницькому» зверненні індусів і притягують до відповідальності у вигляді штрафу та позбавлення волі на строк до 4 років. Таким чином на християн виявляється додатковий тиск на «законній» підставі.
Збільшення кількості злочинів, спрямованих проти християн, ми пов’язуємо з активним ростом націоналістичних настроїв в країні, нерозривно пов’язаних з радикальним індуїзмом, пропагованим правлячою партією («Бхаратія Джаната парті»), яка прийшла до влади в 2014 році, а також актуалізацією антиглобалістського порядку у зв’язку з поширенням короновірусної інфекції.
Крім того, не можна не відзначити, що антихристиянські настрої в Індії мають і соціальні корені, оскільки більшість християн є представниками нижчих індійських каст, в тому числі далітів або недоторканних.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button