Світ

У 2023 році очікується зростання переслідувань християн – звіт

«В останні роки переслідування зростають. 2023 рік, схоже, продовжить цю тенденцію», − попередив лідер християнського служіння.

Джерело: christiantoday.com

Пол Робінсон, генеральний директор Release International, сказав, що наступні 12 місяців будуть «значущими для великої частини церкви по всьому світу».

У звіті Release International «Тенденції переслідувань» висвітлюється ситуація для віруючих в Нігерії, Індії, Китаї та Ірані, а також в інших країнах.

Нігерія викликає найбільше занепокоєння через ескалацію насильства і заклики ісламістських екстремістів на півночі та регіональних етнічних груп на півдні до розколу країни.

Християни продовжують ставати мішенню жорстоких нападів в регіоні Середнього поясу, але насильство все більше поширюється на центральні і південні регіони, які колись вважалися відносно безпечними.

За оцінками Release International, кількість християн, вбитих цього року радикально налаштованими фулані, становить понад 6000, але смертоносні напади також здійснюють терористичні угруповання Боко Харам та Ісламська держава Західної Африки.

Зі зростанням беззаконня існують побоювання, що Нігерія стає ще однією неспроможною державою.

«Все вказує на те, що Нігерія перебуває у вирішальній точці своєї історії», − сказав партнер Release International в країні.

«Вибори у 2023 році визначать, чи буде нація розвиватися як єдине ціле, чи розпадеться».

Партнер продовжив: «Викрадення людей з метою отримання викупу стало основним джерелом доходу для терористичних угруповань, в той час, як кількість жертв зґвалтувань та людей з інвалідністю внаслідок нападів продовжує зростати серед християнських громад.

«Сотні тисяч дітей в цих християнських селах не можуть ходити до школи або отримати доступ до якісної освіти».

В Індії християни зазнають нападів з боку індуїстських націоналістів, а антирелігійні закони поширюються на все більше штатів, що призводить до побоювань, що це лише питання часу, коли буде введений національний закон.

На Різдво надходили повідомлення про індуїстських екстремістів, які скандували «смерть Ісусу Христу» і спалювали опудала Санта-Клауса, який в Індії прирівнюється до християнства.

В Ірані, який цього року потрясли протести, партнер Release International заявив, що «немає сумнівів», що уряд стурбований тим, що «розчаровані мусульмани стають християнами».

Попри «хвилю переслідувань» проти новонавернених і загрозу тривалих тюремних термінів, домашні церкви в Ірані зростають.

«Очевидно, що ведеться кампанія з метою зупинити поширення християнства, заарештувати тих, хто очолює домашні церкви і займається євангелізацією та навчанням», − зазначив партнер Релігійної організації.

Читайте також:

Коментуючи звіт, пан Робінсон сказав: «Уроки ранньої Церкви та історії вчать нас, що переслідування концентрує розум і зміцнює рішучість. Вони підбадьорюють і вдосконалюють Церкву».

Звіт «Тенденції переслідувань» опублікований у січневому випуску журналу «Голос» від Release International за 2023 рік, який можна завантажити тут.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button