Блог Сергія Головіна

В тіні тернини

Секрет громадянського суспільства простий. Біблія вчить: «Праведність люд підіймає, а беззаконня − то сором народів» (Притчі 14:34). Чому ж при владі так багато беззаконників? Відповідь проста: діти Божі нехтують своїми громадянськими обов’язками!

Ось і виходить все по біблійній притчі:

«Пішли були раз дерева, щоб помазати царя над собою, і сказали вони до оливки: Царюй ти над нами! А оливка сказала до них: Чи я загубила свій товщ, що Бога й людей ним шанують, і сторожити піду над деревами? І сказали дерева до фіґи: Іди ти, та й над нами царюй! І сказала їм фіґа: Чи я загубила свої солодощі та свій добрий врожай, і сторожити піду над деревами? І дерева промовили до винограду: Іди ти, та й над нами царюй! І промовив до них виноград: Чи я загубив свого сока, що Бога й людей веселити, і сторожити піду над деревами? Тоді всі дерева сказали тернині: Іди ти, та й над нами царюй! А тернина сказала деревам: якщо справді мене на царя над собою помазуєте, підійдіть, поховайтеся в тіні моїй! А як ні, то ось вийде огонь із тернини, та кедри ливанські поїсть!» (Суддів 9: 8-15).

Народи «спочивають» в тіні терну, а то і зовсім поїдаються вогнем, що виходить від нього, тому що віруючі занадто зайняті іншими справами, більш важливими, на їхній погляд. У них вже є, чим займатися. Але чи використовував Бог коли-небудь людей пустопорожніх, що насолоджуються неробством? Він закликав обраних своїх, коли:

  • Мойсей пас овець свого зятя Іофора;
  • Гедеон молотив пшеницю;
  • Саул шукав ослиць батька свого;
  • Давид пас овець батька свого;
  • Єлисей кричав на дванадцяти парах волів;
  • Амос був одним з пастухів Текоя;
  • Четверо з апостолів рибалили;
  • Матвій збирав мита.

Лінощі і служіння Богу − несумісні. Ніхто не повинен брати на себе відповідальність політика лише тому, що не може зайнятися чим-небудь іншим. Якщо не приносить плоду поза політикою, і в політиці буде безплідний!

Яскравими прикладами політичного впливу християн, що призвів до відновлення невідчужних прав і свобод народу і формування громадянського суспільства, може служити діяльність англійського парламентарія Вільяма Уїлберфорса (1759-1833), який домігся скасування работоргівлі (1807) і взагалі рабства (1833) у всіх частинах британської імперії; Мартіна Лютера Кінга (1929-1968), лідера Руху за цивільні права чорношкірих в США; Десмонда МПІЛ Туту (1931), активного борця з політикою апартеїду в ПАР (скасована в 1994) і багатьох інших.

Читайте також:

Коли Десмонда Туту дорікнули, що він, очолюючи кафедру кейптаунського архієпископа, лізе не в свої справи і змішує релігію і політику, той здивовано вигукнув: «Хто намірився стверджувати, що релігію не можна змішувати з політикою? І на яку Біблію, дозвольте запитати, він спирається?».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Одне повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button