Чому я залишаюся в соціальних мережах?

У мене є яскраві спогади про те, як я сиділа за сімейним настільним комп’ютером у середній школі. Я чекала на знайому мелодію комутованого інтернету, двічі клацала Internet Explorer і переходила на MySpace. Я часто сиділа за цим столом годинами, перевіряючи свій рейтинг серед 8 найкращих друзів, вивчаючи достатньо HTML, щоб вставити ідеальну пісню в профіль, і оновлюючи браузер знову і знову, щоб отримати повторний дофаміновий удар від цього маленького червоного сповіщення.
Соціальні медіа значно розвинулися з початку 2000-х років. Вони все ще викликають звикання, але стали значно складнішими. Бридкі битви у Твіттері та гарячі розділи коментарів підкреслюють нашу розбещеність, коли ми без жодних роздумів принижуємо інших носіїв образу. Фільтри представляють неможливі стандарти, які наповнюють нас тривогою і невдоволенням.
І все ж я вирішила залишитися. Чому? Тому що я вірю, що Бог може викупити навіть соціальні мережі для Своєї слави й нашого блага. Попри всі небезпеки й недоліки, ось кілька причин, чому я все ще заходжу в них.
Місце для формування зв’язків
Онлайн-відносини не замінюють особистого спілкування. На жаль, вони можуть дати ілюзію значущої дружби, коли ми не пов’язані з людьми, які нас глибоко знають.
Однак, багато з тих зв’язків, які я встановила все ж таки є значущими. Деяких людей, з якими я познайомилася, я пізніше зустрічала на конференціях або в кав’ярнях, і тепер вони є частиною моєї особистої спільноти. Інші працюють у моїй сфері й стали своєрідною віртуальною системою підтримки. За допомогою соціальних мереж я навіть знайшла кілька робочих місць.
Я зв’язалася зі служіннями та людьми, які надали ресурси, щоб допомогти мені зростати в моєму шляху з Христом.
Можливість для зростання
Від рецептів і лайфхаків до виховання дітей і духовного зростання – багато акаунтів, які я обираю для себе, публікують речі, які підбадьорюють мене, наставляють мене й оснащують мене. Кураторство стрічки, яка заохочує позитивне зростання, вимагає роботи, але ресурси, які я отримала, були надзвичайно корисними.
За умови цілеспрямованості та розсудливості, соціальні мережі дозволяють мені стикатися з точками зору, які я раніше не розглядала. Слідкуючи за людьми, чиї переконання відрізняються від моїх, я постійно пам’ятаю, що потрібно все перевіряти на основі Божого Слова, включаючи твердження людей, яким я довіряю, і моя обізнаність та емпатія зростають до тих, чий досвід відрізняється від мого власного.
Можливість для поширення Євангелія
Tik Tok не є необхідним для євангелізації, так само як і пост в Instagram не замінить особистого служіння. Однак мільярди людей користуються цими додатками, і вони слухають.
Онлайн-платформи пропонують ще одну можливість проголошувати Добру Новину про Ісуса Христа, ділитися інструментами для вивчення Біблії та практичними способами реалізації духовних дисциплін, а також заохочувати інших приєднатися до помісної церковної спільноти.
Встановлення бар’єрів
Соціальні медіа мають багато потенційних переваг, але вони також несуть в собі значні небезпеки. Важливо орієнтуватися в них з біблійною мудрістю. Коли я не встановлюю кордонів і не ретельно обмірковую наслідки для свого життя і духовного здоров’я, я страждаю від наслідків – згаяного часу, підвищеної тривожності й жадібності, і це лише деякі з них.
Для того, щоб вести здоровий спосіб життя, я встановила бар’єри, щоб захистити себе та інших. Ось декілька з них, які варто розглянути для себе.
1. Встановіть часові обмеження
Іноді я дивуюся тому, як швидко я переходжу до додатка соціальних мереж на своєму телефоні, навіть не усвідомлюючи, що я роблю. Вони викликають залежність, і дуже легко витрачати години на гортання стрічки.
Послання до Ефесян 5:15-16 закликає нас «пильнувати, як [ми] ходимо, не як нерозумні, але як мудрі, використовуючи час якнайкраще, бо дні злі».
Намагаючись слідувати цій заповіді, я встановила часові обмеження для цих додатків на своєму телефоні. Якщо у вас занадто велика спокуса натиснути кнопку «додати 15 хвилин», подумайте про те, щоб хтось встановив пароль, який заблокує додаток, коли ваш час вийде.
2. Робіть регулярні перерви
Я зазвичай повністю видаляю додатки соціальних мереж зі свого телефону на вихідні й роблю тривалі перерви протягом року. Мій розум звільняється для молитви, медитації над Святим Письмом і задоволення потреб інших – і видалення додатків навіть на пару днів допомагає мені рідше тягнутися до телефону, коли я перевстановлюю їх.
3. Контролюйте свою стрічку
Чи викликає у вас скролінг бажання купити більше речей, підвищує вашу увагу до зовнішнього вигляду, вводить вас у спокусу або залишає гіркоту і тривогу? Витратьте трохи часу, щоб пропрацювати свої підписки. Чи спонукають вас акаунти, за якими ви стежите, замислитися над тим, що є правдивим, чесним, справедливим, чистим, милим, похвальним, чудовим і гідним похвали (Фил. 4:8)? Якщо відповідь «ні», то саме час натиснути кнопку «відписатися».
4. Подумайте, перш ніж писати
Те, що ми публікуємо, впливає і розкриває наші серця так само як і те, що ми споживаємо. Перед тим, як писати, запитайте себе: «Чого я сподіваюся досягти цим дописом? Чи люблю я Бога та інших, публікуючи пост? Чи роблю я це з егоїстичних амбіцій і марнославства, чи зі смирення? Чи прославляє мій пост Бога або мене самого?»
5. Регулярно проводити переоцінку
Я вирішила залишатися в соціальних мережах, але я не можу обіцяти, що так буде завжди, і я не впевнена, що мій спосіб їх використання залишиться незмінним. Регулярно знаходьте час, щоб поставити собі кілька важливих запитань: «Як соціальні мережі впливають на моє серце? Чи є це все ще добрим використанням мого часу? Чи потрібно щось змінити?»
Коли я приєдналася до MySpace, я не замислювалася над тим, як використовувати його з розумом, окрім того, що не варто ділитися особистою інформацією з незнайомцями. Я бачила це лише як цікавий спосіб спілкування з друзями.
Читайте також:
Роками пізніше, з Божої ласки, я все більше усвідомлюю, що соціальні мережі можуть нести як зло, так і добро. Я молюся, щоб я мудро йшла через світ соціальних мереж для Божої слави й добра інших людей. Це моя молитва і за вас.
Автор: Джоанна Кімбрел