СвітХристиянські новини

Афганські християни просять про молитву під час переслідувань Талібану

Після того, як таліби відновили контроль над Афганістаном минулого місяця, багато афганських християн ховалися, щоб уникнути переслідувань і смерті від ісламського режиму.

Джерело: christianheadlines.com

Міжнародна організація Release International, яка здійснює моніторинг і повідомляє про християн у всьому світі, зазначає, що в країні налічується менш як 10 000 християн, оскільки багато з них втекли у більш віддалені райони, щоб не потрапляти в поле зору талібів.

«Ми чуємо, що християни опинилися в пастці в Афганістані, ми не знаємо скільки, це була маленька церква, – сказав Ендрю Бойд з Release International Premier Christian News. – Досить багато виїхали, поки могли. Але є й інші, які опинилися в пастці, вони не можуть вибратися».

Хоча таліби контролюють аеродроми та кордони країни, Бойд каже, що деякі християни розійшлися з Афганістану в сусідні країни, такі як Пакистан та Іран.

«Існує багато страху. Але ми розуміємо, що деякі християни покинули найбільші міста і поїхали в більш сільські райони, – сказав він.Тут є  підпільна церква. Так було завжди. Вони звикли до цього. Але, звичайно, це час великої непевності для них. Вони потребують наших молитов, і вони потребують нашої підтримки».

Release International також висловила стурбованість тим, що «неправдиві повідомлення» зображуються як переслідування з боку Талібану, наприклад, зображення протесту в Колумбії та жорстокості ІДІЛ в Ірані.

«Зрозуміло, що існує багато страху і чуток, – сказав Пол Робінсон, генеральний директор Release International. – Ось чому ми спілкуємося з партнерами, які працюють безпосередньо з підпільною церквою».

SAT-7 Pars, який транслює програми через супутникове телебачення в Афганістан, повідомив Release International, що деякі афганські християни просять молитися на тлі загроз смерті.

«SAT-7 чує безпосередньо від своєї аудиторії про те, що відбувається в цій країні», – пояснює Робінсон.

Наприклад, один з тих, хто дзвонить, надіслав молитву з проханням: «О, Господи Боже, будь ласка, захисти нас, бо ми стикаємось з пеклом».

«Ми з сім’єю прийшли до Христа два роки тому, – сказав інший абонент. – Я і моя сім’я отримували погрози смертю. У мене немає іншого виходу, як втекти з країни. Допоможіть нам бути почутими, щоб ми могли втекти з цього пекла».

За даними Open Doors USA, Афганістан займає друге місце у списку країн, де найважче бути християнином, після Північної Кореї.

Спостерігачі пояснюють, що афганські християни стикаються з погрозами переслідування та смертної кари, особливо після відмови від ісламу, тому що це вважається відступництвом.

Бойд сказав що афганські християни продовжують бути стійкими у своїй вірі, незалежно від опозиції.

«Багато людей у церкві − мусульманського походження. Вони дізналися, що таке жити як християни з книги Діянь, підпільно та бути переслідуваними. Вони знають, як це зробити», – сказав він.

Читайте також:

Він також зазначив, що Release International оголосили звернення до переслідуваних християн, які вмирають за свою віру або тікають через неї.

«Ми працюємо з партнерами, щоб надати їм підтримку, заохочення та допомогу. Це небезпечна справа, але є практичні речі, які ми можемо зробити, щоб допомогти християнам в Афганістані».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button