Світ

Єгипет погрожує християнським біженцям депортацією

У четвер минулого тижня Єгипетська ініціатива за особисті права (EIPR) попередила, що єменський християнин перебуває у безпосередній і серйозній небезпеці через його майбутню депортацію єгипетським урядом.

Джерело: persecution.org

Єменський християнин Абдул-Бакі Саїд Абдо нещодавно оголосив у соціальних мережах про своє навернення до християнства, розповідаючи, як це відбулося у 2013 році, перш ніж він втік з Ємену до Єгипту. Після того, як він і його сім’я навернулася до християнства,  дружина Абдо була вбита та він сам постраждав від спроби вбивства. На щастя, він вижив і отримав картку реєстрації заяви про притулок від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у 2015 році. Він також отримав картку від УВКБ ООН у 2020 році, якою він досі володіє.

EIPR забила на сполох, що, попри небезпеку, з якою стикається Абдо в Ємені, і наявність у нього карти притулку від УВКБ ООН, єгипетський уряд погрожує йому депортацією. Влада заарештувала Абдо 15 грудня 2021 року, незабаром після того, як він оголосив про своє навернення в християнство в соціальних мережах. Вони обшукали його будинок, вилучивши три ноутбуки, і звинуватили його в «приєднанні до терористичної групи зі знанням її цілей і неповазі до ісламської релігії». Зараз він перебуває в слідчому ізоляторі, очікуючи рішення у справі Верховної державної безпеки.

EIPR підкреслив, що якщо єгипетський уряд вирішить депортувати Абдо, це буде порушенням міжнародного права. Єгипет підписав Конвенцію про біженців 1951 року та протокол до неї 1967 року, який забороняє примусову депортацію або повернення біженців. Держави не мають права «вигнати або будь-яким способом повертати біженця до кордонів регіонів, де його життя та свобода будуть під загрозою через його расу, релігію, національність, приналежність до певної соціальної групи або політичні погляди».

Якби уряд Єгипту депортував Абдо до Ємену, він явно порушив би цей принцип «не вислання». Якщо Абдо відправлять назад до Ємену, він зіткнеться з тією ж загрозою своєму життю, що й вісім років тому, просто тому, що він християнин.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Схожі статті

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button