Здоров'я

Лікар Ніс

Ми не часто замислюємося про свій нюх. Хоча наш ніс працює невпинно, ми звертаємо увагу на той чи інший запах тільки в тому випадку, якщо він не цілком звичайний. Більшу ж частину часу запахи які витають навколо доповнюють наші враження про навколишній світ, залишаючись при цьому непоміченими.
Варто нам опинитися на пляжі, як ми відразу розслабляємося, і всі турботи й проблеми залишають нас. Один спогад про прохолодну морську воду, гарячий пісок і ласкаве сонце викликає у нас мрійливу посмішку. Так, сонце, вода і морське повітря, безумовно, роблять цілющий вплив; але вчені виявили, що є ще один важливий фактор, і саме він в першу чергу відповідає за ті приємні відчуття, які ми відчуваємо на пляжі. Цей фактор – запах.

Пахуча речовина, яку газові компанії додають в природний газ, щоб ми не пропустили витік, називається метилмеркаптан. Точно так же пахне гниле м’ясо. Людський ніс надзвичайно чутливий до цього запаху. Ми відчуваємо його навіть тоді, коли в кубічному метрі повітря міститься одна чотирьохмільярдна грама цієї речовини.
Лікарі з давніх пір знають, що нюх допомагає поставити правильний діагноз. Наприклад, людину привозять в реанімацію в комі. Швидше за все, лікар відразу принюхався до дихання хворого. Солодкий запах свідчить про діабет. Запах аміаку говорить про ниркову недостатність. При отруєнні миш’яком відчувається запах часнику. Дифтерія несе з собою задушливий солодкий запах, чума – запах яблук, тиф – запах свіжоспеченого хліба.
Так, ми рідко замислюємося про нюх – чудовий дар Творця, за який ми повинні завжди дякувати Йому.
Книга Еклезіяста, 10: 1
«Мертві мухи псують та зашумовують оливу мироварника, так трохи глупоти псує мудрість та славу.».

Джерело: scienceandapologetics.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button