Тюлені розуміють діалект косаток

Ви чуєте співи птаха. Чи можете ви з його акценту визначити, де він зимує? У птахів, як і деяких інших істот, залежно від місць життя відрізняються діалекти. Проте більшість із нас навряд чи зможе їх розрізнити.
У косаток теж є діалекти, і в сімнадцяти видах їхніх криків ці діалекти цілком помітні. Деякі з косаток – домосіди, які все життя живуть на одному місці. Вони створюють мало проблем для звичайних тюленів, що живуть на західному березі Північної Америки, бо харчуються місцевою рибою. Інші косатки збиваються в групи і подорожують уздовж західного берега Північної Америки, полюючи разом.
Цим групам риби не вистачає, а тюлені їм дуже до смаку. Дослідники записали крики тих та інших косаток, і зазначили, що вони відрізняються один від одного – фактично діалектами. Вони також з’ясували, як і тюлені в курсі цього. Косатки кричать на частоті, яку не чують риби, але тюлені чують чудово. Вони ігнорують крики місцевих косаток, які живляться рибою. Але коли неподалік з’являється банда косаток-мисливців на тюленів, тюлені швидко покидають цю територію.
Здатність спілкуватися і сприймати одне одного – дар Господа, даний не тільки людям, а й, очевидно, іншим Його творінням.
Книга Буття 11:7
«Зійдемо ж і змішаємо там їхню мову, так щоб один не розумів мови іншого».
Джерело: День з Творцем