Варто замислитись

Не дай світу себе обдурити

Всі знають відповідь на стару загадку: що важче, кілограм пуху, чи кілограм свинцю? І все-таки коли нам загадували її вперше, першим бажанням було відповісти, що важче кілограм свинцю. Здається, вченим вдалося знайти пояснення тому, чому ми так вважаємо.

Канадські дослідники використовували ілюзію ваги й розміру, за допомогою якої вдавалося обманювати людей більше сотні років. Беруться дві коробки однакової ваги, одна у два рази більша за іншу за розміром. Випробовувані чекають, що велика коробка буде важчою – і докладають більше зусиль, щоб її підняти. Піднявши обидві коробки по п’ять-десять разів, вони звикають до того, що зусилля для цього потрібні однакові. І, попри це, починають вважати, що маленька коробка важче.

Вчені з’ясували, що знання про те, наскільки міцно треба хапати й скільки зусиль потрібно докласти, щоб щось підняти, зберігається й обробляється в одній частині мозку. А приблизна оцінка ваги предмета відбувається в іншій частині. Ця частина обробляє думки на основі наших очікувань. Ці дві частини мозку обмінюються інформацією, проте, мабуть, не всією. В результаті виникає ілюзія того, що маленька коробка важче.

Наші очікування впливають на те, як ми сприймаємо світ навколо нас. Саме тому вчені, які вірять в еволюцію, часто не можуть побачити очевидних свідчень існування Бога. На нашому сприйнятті лежить печать гріха, і тому ми потребуємо допомоги й скерування Словом Божим.

Читайте також:

Книга пророка Єремії 7:24

Схожі статті

«Але вони не слухали й не нахилили вони свого вуха, а ходили за радами та за упертістю серця лихого свого, і стали до Мене плечима, а не обличчям».

 Джерело: День з Творцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!