Варто замислитись
Тренди

15 впливових цитат від пастора Тіма Келлера

Пастор і автор бестселерів Тім Келлер помер у п’ятницю, 19 травня, через три роки після того, як у нього діагностували рак підшлункової залози. У Келлера була довга і впливова кар’єра служителя. Під час свого пасторського служіння він регулярно висвітлював любов і доброту Бога через свої проповіді, книги й пости в соціальних мережах. Келлер є автором майже трьох десятків книг.

Ось 10 надихаючих цитат про віру, християнство і Божу доброту від пастора Тіма Келлера:

«Бути любимим, але не пізнаним – це втішно, але поверхнево. Бути пізнаним, але не любимим − це наш найбільший страх. Але бути повністю пізнаним і по-справжньому любимим − це дуже схоже на те, як нас любить Бог. Це те, чого ми потребуємо найбільше. Це звільняє нас від удаваності, упокорює нас від нашої самоправедності й зміцнює нас для будь-яких труднощів, які може кинути нам життя» (Значення шлюбу: Зустріч зі складнощами подружніх зобов’язань з Божою мудрістю).

«Ми, сучасні люди, думаємо про чудеса як про призупинення природного порядку, але Ісус мав на увазі, що вони є відновленням природного порядку. Біблія говорить нам, що Бог не створив світ для того, щоб у ньому були хвороби, голод і смерть. Ісус прийшов, щоб відкупити там, де все погано, і зцілити світ, де він зламаний. Його чудеса − це не лише докази того, що Він має силу, але й чудові передбачення того, що Він збирається зробити з цією силою. Чудеса Ісуса − це не просто виклик для нашого розуму, але обітниця для наших сердець, що світ, якого ми всі прагнемо, настане» (Причина для Бога: Віра в епоху скептицизму).

«Євангеліє таке: Ми є більш грішними й недосконалими в собі, ніж ми коли-небудь наважувалися вважати, але в той самий час ми є більш любленими й прийнятими в Ісусі Христі, ніж ми коли-небудь наважувалися сподіватися» (Значення шлюбу: Зустріч зі складнощами подружніх зобов’язань з Божою мудрістю).

«Віра не залежить від того, що ви відчуваєте. Віра − це жити й вірити в те, що є істиною, попри те, що ти відчуваєш».

«Любов без істини − це сентиментальність; вона підтримує і стверджує нас, але тримає нас у запереченні наших недоліків. Правда без любові − це суворість; вона дає нам інформацію, але таким чином, що ми не можемо її почути. Натомість Божа спасенна любов у Христі позначена як радикальною правдивістю про те, ким ми є, так і радикальною, безумовною прихильністю до нас» (Значення шлюбу: Зустріч зі складнощами подружніх зобов’язань з Божою мудрістю).

«Якщо ми думаємо, що ми не такі вже й погані, ідея благодаті ніколи нас не змінить. Зміна приходить, коли ми бачимо потребу в Спасителі і отримуємо його» (Блудний Бог: Відновлення серця християнської віри).

«Ви можете багато говорити про те, яким “благословенням” є ваша віра… але якщо ви не молитеся − чи це справді так? Якщо ви не радісні, смиренні та вірні наодинці з Богом, то те, яким ви хочете здаватися зовні, не буде відповідати тому, ким ви є насправді» (Молитва).

«Толерантність − це не про відсутність переконань. Це про те, як ваші переконання спонукають вас ставитися до людей, які з вами не згодні».

«Основна передумова релігії − що якщо ти живеш добре, то все у тебе буде добре − невірна. Ісус був найморальнішою людиною, яка коли-небудь жила, але Його життя було сповнене досвіду бідності, відторгнення, несправедливості і навіть тортур».

«Як багато хто дізнався і пізніше навчав, ви не усвідомлюєте, що Ісус − це все, що вам потрібно, поки Ісус не стане всім, що у вас є» (Фальшиві боги: порожні обіцянки грошей, сексу і влади та єдина надія, яка має значення).

«Коли люди кажуть: “Я знаю, що Бог прощає мене, але я не можу пробачити себе”, − вони мають на увазі, що підвели ідола, схвалення якого важливіше, ніж Боже» (Фальшиві боги: порожні обіцянки грошей, сексу і влади та єдина надія, яка має значення).

«Віра без сумнівів подібна до людського організму без антитіл. Люди, які безтурботно йдуть по життю, занадто зайняті або байдужі, щоб задавати собі важкі питання про те, чому вони вірять так, як вірять, виявляться беззахисними ні перед досвідом трагедії, ні перед допитливими питаннями розумного скептика. Віра людини може зруйнуватися майже за одну ніч, якщо вона роками не вміла терпляче прислухатися до власних сумнівів, які слід відкидати лише після тривалих роздумів. Віруючі повинні визнавати сумніви і боротися з ними − не тільки свої власні, але й сумніви своїх друзів і ближніх. Вже недостатньо дотримуватися переконань лише тому, що ви їх успадкували. Тільки якщо ви будете довго і наполегливо боротися із запереченнями проти вашої віри, ви зможете надати скептикам, в тому числі і собі, правдоподібні, а не смішні чи образливі підстави для своїх переконань».

«Християнське Євангеліє полягає в тому, що я настільки недосконалий, що Ісус повинен був померти за мене, але я настільки любимий і цінний, що Ісус був радий померти за мене. Це призводить до глибокого смирення і водночас до глибокої впевненості. Це підриває як пихатість, так і соплі. Я не можу відчувати себе вищим за когось, і водночас мені нічого нікому не треба доводити. Я не вважаю себе ні краще, ні гірше. Навпаки, я думаю про себе менше». (Причина для Бога: Віра в епоху скептицизму).

«Якщо людина осягнула у своєму серці сенс Божої благодаті, вона буде чинити справедливість. Якщо ж вона не живе праведно, то на устах вона може говорити, що вдячна за Божу благодать, але в серці вона далека від Нього. Якщо він не піклується про бідних, то це свідчить про те, що в кращому випадку він не розуміє благодаті, яку пережив, а в гіршому − не зустрічався зі спасительним Божим милосердям насправді. Благодать повинна робити вас справедливими» (Щедра справедливість: Як Божа благодать робить нас справедливими).

Читайте також:

«Бог любить нас не за те, що ми придатні для служіння; Він любить нас просто тому, що любить. Це єдиний вид любові, в якому ми можемо бути впевнені, оскільки це єдиний вид любові, який ми не можемо втратити. Це і є благодать». (Від Галатів для вас).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Джерело
christianheadlines.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button