Україна

Іспити для охочих отримати українське громадянство − законопроєкт

Кожен, хто хоче отримати українське громадянство, повинен скласти іспит з історії України, основ Конституції та української мови. Проте є і винятки.

Джерело: DW

21 березня було ухвалено законопроєкт №7606, який запроваджує обов’язковий комплексний іспит з історії України та основ Конституції для набуття громадянства України.

Ті, хто отримав посвідку на тимчасове проживання та український паспорт на її основі, протягом двох років повинні скласти іспити з основ Конституції та історії України, а також на рівень володіння державною мовою.

Якщо така людина має визначні заслуги перед Україною, або ж надання їй українського громадянства є в державних інтересах, їй дозволяється відтермінування іспитів на два роки. Це стосується і тих громадян, які служать за контрактом у Збройних силах України, Національній гвардії або Державній спеціальній службі транспорту.

Якщо ж ці іспити не скласти, це призведе до втрати громадянства України.

Раніше іноземці мали скласти тільки іспит на володіння українською мовою перед подачею документів.

Ще влітку була подана та підтримана українцями петиція щодо іспитів на громадянство. У ній зазначалося, що з 2014 близько 19 тисяч росіян отримали українське громадянство, і навіть до цього часу охочих не менше.

Тож для тих, хто хоче отримати українське громадянство, пропонується складати тести з української мови, історії України й на знання Конституції, а також вивчити державний гімн України.

Читайте також:

Президентом України було доручено Кабміну підготувати відповідні законопроєкти. Рада ухвалила урядовий документ, щоправда, про гімн там не згадувалося.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Степан Ошурко

Журналіст видання Слово про Слово. Студент Факультету міжнародних відносин НАУ.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button