Новини суспільстваХристиянські новини

14 липня Рада розгляне Законопроєкт «Про Службу військового капеланства»

14 липня Верховна Рада розгляне Законопроєкт «Про Службу військового капеланства» у другому читанні. За основу законопроєкт був прийнятий 21 травня 299 голосами депутатів. 

Джерело: facebook.com/rostyktistyk.lviv

Законопроєкт покликаний запровадити Службу військового капеланства та закріпити на законодавчому рівні статус військового капелана як військовослужбовця, що своєю чергою надасть їм відповідні соціальні гарантії.

Проєкт закону посилює визначені Конституцією права військових, зокрема на свободу віросповідання та задоволення духовно-релігійних потреб наших захисників і членів їх родин.

Законопроєктом пропонується визначити поняття: «Служба військового капеланства», «духовно-релігійні потреби», «задоволення духовно-релігійних потреб», «душпастирська опіка», «консультування командування з духовно-релігійних питань» та інші;

Проєктом також пропонується:

  • визначити принципи, на яких здійснюється діяльність Служби військового капеланства, її структура, порядок підпорядкування та загальна чисельність;
  • закріпити статус військових капеланів як військовослужбовців, визначити їх функціональні обов’язки;
  • запровадити відповідні квоти конфесійного представництва відповідно до потреб особового складу з урахуванням поліконфесійності нашої держави;
  • створити Міжконфесійні ради з питань військового капеланства як дорадчі органи при Міністерстві оборони та Міністерстві внутрішніх справ.

Читайте також:

Капеланом може бути громадянин України з вищою богословською освітою, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні церкви чи релігійної організації та який отримав мандат від власної церкви на право здійснювати капеланську діяльність.

Військові капелани не отримують зброї та боєприпасів, а також не можуть бути залучені до чергувань, нарядів, проведення службових розслідувань.

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button