Актуальне

Шість кроків, щоб вийти з глухого кута

Час від часу ми всі опиняємося в глухому куті. Чи то у стосунках, чи то в служінні, чи то в духовному житті, ми можемо просто сидіти на місці й не рухатися до цілей, які ми перед собою поставили.

Але хороша новина полягає в тому, що ми не повинні залишатися в такому стані. Вихід є. Протягом багатьох років я використовував шість конкретних кроків, щоб допомогти собі та іншим вийти з глухого кута. Якщо ви зараз перебуваєте в глухому куті у своєму служінні або допомагаєте комусь у глухому куті, ці шість кроків допоможуть будь-кому вийти з нього.

1. Візьміть на себе відповідальність за власне життя

Більшість людей можна розділити на три категорії. Звинувачувачі звинувачують усіх інших у тому, що вони не рухаються до своїх цілей. Виправдовувачі виправдовують свої невдачі та раціоналізують свою бездіяльність.

Але ви хочете бути тим, хто обирає. Люди, які обирають, беруть на себе відповідальність за власне щастя. Коли вони роблять помилку, вони визнають її. У Приповістях 28:13 сказано:

«Хто ховає провини свої, тому не ведеться, а хто признається та кидає їх, той буде помилуваний».

Визнання того, що ви застрягли в глухому куті, є початком руху вперед.

Схожі статті

2. Повірте, що ви можете змінитися

Ваше ставлення визначає ваші можливості. Успіх починається у вашій свідомості. Ви не зможете вибратися з глухого кута, якщо не вірите, що зможете.

Але хороша новина полягає в тому, що ви в хорошій компанії. Багато великих біблійних лідерів починали з сумнівів у власних здібностях. Мойсей не думав, що зможе протистояти фараону, тому що погано говорив. Єремія сумнівався в собі, бо був молодий. Богу довелося зміцнювати їхню віру.

Бог хоче зробити те ж саме для тебе. В Біблії сказано, що Він хоче змінити наш спосіб мислення. Павло писав у Римлян 12:2:

«Не підкоряйтеся світу цьому. Краще нехай ваш розум зміниться і відновиться».

Якщо ви не зміните своє мислення, ви так і залишитесь у своїй колії.

3. З’ясуйте, чого ви хочете

Запишіть, що саме ви хочете змінити. Відомий психолог якось сказав, що найкорисніше, що він може зробити для того, щоб допомогти людям знайти щастя, − це навчити їх ставити цілі.

Яків писав, що якщо ви людина, яка «Бо хто має сумнів, той подібний до морської хвилі, яку жене й кидає вітер. Нехай бо така людина не гадає, що дістане що від Господа» (Якова 1:7-8). Частково причина того, що ми заїжджаємо в глухий кут, полягає в тому, що ми дійсно не вирішили, що ми намагаємося зробити.

4. Не чекайте ідеальних обставин

Ідеальний час для дій ніколи не настане. Екклезіаст 11:4 говорить нам:

«Хто вважає на вітер, не буде той сіяти, а хто споглядає на хмари, не буде той жати».

Перфекціонізм породжує прокрастинацію. Ми продовжуємо говорити собі: «Зараз не найкращий час, якщо він не ідеальний».

Це також паралізує наш потенціал. Якщо ми не можемо зробити це ідеально, ми не будемо цього робити.

5. Тренуйте своє тіло

Багато людей просто занадто втомлені, щоб змінюватися. Втома викликає прокрастинацію. Бог створив наші тіла для руху. Ми живемо в сидячому суспільстві, яке суперечить тому, якими нас створив Бог.

Щоб змінити своє життя, вам знадобиться енергія. Щоб отримати енергію, потрібно її витратити. Іноді найважливіша дія, яку ви можете зробити, щоб вийти з глухого кута, − це піти на прогулянку.

6. Зробіть це зараз

Три найважливіші слова для виходу з глухого кута − це «зробіть це зараз». Біблія говорить: «Не вихвалюйся завтрішнім днем, бо не знаєш, що день той породить» (Приповісті 27:1). Нам не гарантована наступна година, не кажучи вже про наступний день, місяць чи рік. Якщо ви говорите, що зробите це колись, це зазвичай означає ніколи.

Найбільша трагедія життя − змарнувати його. Тільки людина дії має значення. Віра без дії нічого не варта.

Читайте також:

Коли ви переглядаєте ці шість кроків, що вас стримує?

  • Ви звинувачуєте когось іншого у своїй бездіяльності?
  • Чи справді ви вірите, що можете вирватися зі своєї колії?
  • Чи записали ви, що саме ви хочете зробити?
  • Чи ви чекали на ідеальні умови?
  • Чи дбаєте ви про своє фізичне здоров’я?
  • Що ви можете почати робити вже сьогодні?

Глухий кут не повинний тривати вічно. Ісус дає нам силу розпрощатися з ним назавжди.

Автор: Рік Уорен

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Джерело
pastors.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button