Домашня » Блог Сергія Головіна » На восьмий день

На восьмий день

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Сьогодні будь-який фахівець з постнатальної хірургії знає: екстрену операцію, що вимагається новонародженому, потрібно робити відразу ж після пологів, без затримки. Але якщо є така можливість, слід відкласти її до восьмого дня після народження. Однак на довше відтягувати теж не варто.

Причина полягає в тому, що на період з другого по сьомий день життя немовляти припадає найбільший ризик неконтрольованої кровотечі. Навіть найпростіше хірургічне втручання може привести до серйозного ураження внутрішніх органів, в тому числі – мозку, і, в підсумку – до летального результату від шоку і крововтрати.

Викликано це тим, що в організмі новонародженого ще недостатньо вітаміну К, що раніше надходив з організму матері. А вітамін цей вкрай необхідний для синтезу білків згортання крові, зокрема – протромбіну. В результаті на третій день від народження кількість протромбіну падає до рівня 30% від нормального.

Але на п’ятий день організм починає повноцінно виробляти власний вітамін К, і на восьмий день відбувається стрибок протромбіну до 110%, після чого рівень його швидко нормалізується. Таким чином, восьмий день є найбільш сприятливим для хірургічного втручання, коли ризик операції знижений до мінімуму. Саме тому, до речі, порочна практика видалення новонародженим апендикса застосовувалася саме на восьмий день від народження.

Безумовно, в давнину нічого не було відомо ні про механізм згортання крові, ні про білки ні про вітамін К. Ці відкриття були зроблені лише в ХХ столітті нашої ери. Але вже чотири тисячі років тому, в ХХ столітті до Різдва Христового, Господь, даючи Аврааму заповідь про обрізання як знак завіту, сказав: «Кожне восьмиденне ваше дитя чоловічої статі у ваших поколіннях буде обрізане: і народжений у твоєму домі, і куплений у будь-якого сина чужинця, який не з твоїх нащадків.» (Буття 17:12 ). І через півтисячоліття, в інструкціях священикам знову підкреслюється, що обрізання новонародженого слід робити саме на восьмий день (Левіт 12: 3).

Чим же можна пояснити наявність такої важливої ​​інформації у древніх євреїв задовго до відповідних наукових відкриттів? Виключно особливим одкровенням Того, хто створив і вітамін К, і протромбін, і саму людину: «І сказав Бог Авраамові: А ти завіт Мій зберігатимеш — ти і твої нащадки після тебе в їхніх поколіннях» (Буття 17: 9).

Всякий раз, коли нам здається, що вказівки Біблії суперечать даним науки, причина виявляється не в Писанні, а в обмеженості наших знань. Дані наукових журналів втрачають актуальність зі швидкістю друкарського верстата,  який штампує наступні випуски. Писання ж з часом все більше і більше відкривається нам у всій своїй мудрості і повноті. Бо, як сказав Господь, «Запевняю вас: доки будуть існувати небо й земля, жодна йота, жодна риска із Закону не зникне, — усе збудеться» (Від Матвія 5:18).

Більше про біблійні основи науки:

Біблія і Творіння мають Єдиного Автора, і тому між ними, між Його природним (загальним) і надприродним (особливим) одкровенням, реальних протиріч немає і бути не може. Видатний християнський апологет і богослов IV століття Василь Великий (330-379) так пише про це в своїх «Бесідах на Шестоднев»: «Але якщо в сказаному досі здається тобі що-небудь правдоподібним, то звернися з подивом до Божої премудрості, яка так це влаштувала. Бо здивування перед великими предметами не зменшується, коли відкритий спосіб, яким сталося щось надзвичайне. А якщо і не відкрито, то простота віри нехай буде міцнішою доказів від розуму ».

Воістину: «Вірою ми розуміємо, що віки Словом

ПРИДБАТИ КНИГУ: "БІБЛІЙНІ ОСНОВИ НАУКИ"

Біблія і творіння мають Єдиного Автора, і тому між ними, між Його природним (загальним) і надприродним (особливим) одкровенням, реальних протиріч немає і бути не може. Наука – блудне дитя релігії. Науковий метод був зароджений в надрах біблійного богослов’я, але виявився в шорах матеріалізму і атеїзму. Видатний християнський апологет і богослов 4 століття Василь Великий (330 – 379) так пише про це в своїх “Бесідах на Шестоднев”: “Але якщо в сказаному досі здається тобі що-небудь правдоподібним, то звернися з подивом до Божої премудрості, яка так це влаштувала. Бо здивування перед великими предметами не зменшується, коли відкритий спосіб, яким сталося щось надзвичайне. А якщо і не відкрито, то простота віри нехай буде міцніша за докази від розуму “. Ця книга для тих, хто стверджує, що християнство і наука – несумісні, для тих, хто шукає аргументи для ствердження зворотного, і, без сумніву, для тих, кому небайдуже якість освіти їхніх дітей. Купити книгу

 

Попередня Стаття

Росія пригнічує релгійну свободу на Донбасі, - висновок комісії США

Наступна Стаття

Содомія пішла в наступ - реєстарція ЛГБТ Церков

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *