війна

Посівні площі в Україні зменшилися на 25% внаслідок повномасштабного російського вторгнення

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, посівні площі в країні зменшилися на 25% внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Джерело: lb.ua

Російський напад зазнав колосальних збитків в аграрному секторі України: зменшення посівних площ, скорочення виробництва, падіння експорту, дорога логістика та інше. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Водночас структурні підрозділи обласних державних адміністрацій очікують, що у 2023 році посівна площа всіх категорій господарств на підконтрольній території України має скласти 21,8 млн га, що на 6,8 млн га менше від показника 2021 року (28,6 млн га).

Наразі неможливо використовувати приблизно 25% площ для посівної кампанії внаслідок бойових дій, окупації та несприятливих погодних умов, розповів Тарас Висоцький. Також він наголосив, що після деокупації українських територій знадобиться щонайменше кілька місяців або рік для повернення до виробництва, бо ці місця потрібно буде розмінувати й очищати.

Крім того, за словами Тараса Висоцького, складно прогнозувати цьогорічні валові збори сільськогосподарських культур, які залежать від погодно-кліматичних умов, фінансового й матеріально-технічного забезпечення та наявності насіння та добрив.

Читайте також:

Дорога логістика та енергетична криза також залишаються проблемами для аграріїв. Однак «агросектор продовжує працювати та демонструє адаптивність і стійкість», переконаний перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button