Християнські новини

Розвиток державно-конфесійних відносин – зустріч з Президентом

Президент Петро Порошенко наголосив на важливості продовження стратегії партнерства держави та релігійних організацій та запевнив у дотримані всіх прав і свобод громадян в Україні, в тому числі і релігійної свободи.

Зустріч Президента України зі Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій відбулася на запрошення Глави держави 21 березня в приміщенні президентської адміністрації.

Глава держави зауважив, що на прикладі Росії можна побачити, що таке “державна церква” і що таке утиски і переслідування представників інших конфесій, в тому числі і українських церков.

“В той же час, я хотів би підкреслити, що ми маємо приклад плідного державно-церковного партнерства. Наочним прикладом цього партнерства є діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій”, – наголосив Петро Порошенкота підкреслив: “Я дуже тішуся, що таке релігійне різноманіття не суперечить єдності. Навпаки, наша єдність у різноманітті робить нас сильнішими, ніж єдність у казармі «русского мира»”.

Він також зауважив, що Кремль будь-що прагне дестабілізувати ситуацію в Україні, в тому числі і в релігійній сфері. Він застеріг, що під час виборів це питання набуває ще більшої актуальності.

“Питання релігійної свободи має бути також предметом нашої спільної діяльності. Відбувається зараз, на жаль, інтенсивне розхитування ситуації в Україні. Ми бачимо, на жаль, і насильство. І не дай Боже довести до кровопролиття. Наголошую, насильство ще ніколи не було ефективним шляхом вирішення проблем”, – сказав Президент України.

В свою чергу, митрополит Київський і всієї України Епіфаній, Предстоятель Православної церкви України, порушив питання підвищення рівня державної сімейної політики та законодавчого впорядкування діяльності військових капеланів.

“Оскільки 2019 рік Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій був проголошеним Роком сім’ї, то і релігійні діячі, і представники держави, і різні інституції громадянського суспільства мають поєднати зусилля, щоби сім’ї в Україні були міцними, заможними, а діти зростали щасливими”, – наголосив Предстоятель ПЦУ.

Також митрополит Епіфаній запропонував підвищити статус капеланів в армії, прийнявши відповідний законопроект:

“Головною проблемою є те, що згідно нинішнього законодавства модель капеланського служіння полягає у включенні капеланства до структури органів виховної роботи військових формувань України і його фактичній залежності від відповідальних за виховну роботу”.

У своєму виступі Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчуквідзначив, що релігійна свобода є головною цінністю демократичного суспільства, а Україна завдяки цьому є багатоконфесійною державою.

“Тому для нас так важливо, щоб наша держава зберегла свій світський характер і була рідним домом для всіх. І всі церкви і релігійні організації мають абсолютно однакові права, але і обов’язки перед своєю державою, перед своїм народом і перед законом України”, – наголосив Глава УГКЦ .

Він додав, що релігійна свобода означає однакове ставлення з боку держави до всіх церков і релігійних організацій, і водночас – розвиток партнерських відносин.

Також Глава УГКЦ повідомив, що питання провокації насильства під час виборів Рада Церков обговорювала на своєму засіданні в Єрусалимі та вирішила підготувати відповідне звернення у цій справі. “Нас хвилює, що є прояви агресії, ненависті, протистояння, які хтось хоче спроектувати в лоно українського суспільства. Але ті, яким найбільше довіряє сьогодні український народ, – армія, волонтери, церкви і релігійні організації – ми разом кажемо рішуче «Ні» насильству”, – наголосив Святослав Шевчук.

Впродовж зустрічі представники різних конфесії мали змогу висловити своє бачення вирішення актуальних проблем сьогодення та подати відповідні пропозиції.

Більше про вибори Президента:

Також під час зустрічі Президент України позитивно розглянув лист-звернення очільників християнських Церков щодо проведення в Україні Дня всенародного покаяння перед Богом, примирення, молитви і посту. Порадившись із присутніми, він визначив 30 березня таким днем і запропонував главам конфесій з цієї нагоди провести спільну молитовну акцію.

Інститут релігійної свободи, Київ 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button