Світ

Казахстанські суди тиснуть на свободу віросповідання

Минулого року казахстанські суди порушили 127 адміністративних справ проти людей та організацій, які виступають за свободу віросповідання. Більшість переслідувань були спрямовані на осіб, причому одній особі було пред’явлено обвинувачення двічі.

Джерело: persecution.org

Разом із 111 індивідуальними переслідуваннями, дві школи, дві благодійні організації та одна компанія були покарані за різні прояви своєї віри. Зібрання, пропонування релігійних книг і предметів, проповідь, поширення віри, розміщення релігійних матеріалів в Інтернеті або просто молитва зробили цих людей і організації мішенями для все більш суворого уряду Казахстану.

Кількість судових переслідувань за останні роки незначно зменшилась: у 2020 році їх було 134 лише до 127 у 2021 році. Eurasia Review припускає, що невелике зменшення є наслідком пандемії коронавірусу, яка обмежує пересування та зустрічі людей, а не ознакою того, що Казахстан стає більше толерантний до релігійного самовираження.

Начальник Управління правоохоронної практики у сфері релігійної діяльності наполягає на тому, що порушники закону будуть притягнені до відповідальності. Він не прокоментував, чому суди націлені на осіб, які висловлюють свої релігійні переконання.

Щонайменше у трьох випадках минулого року поліційні відділи боротьби з екстремізмом заявили, що особи, яких вони звинувачували, продавали релігійні ікони та літературу. Цензура в Казахстані на релігійну літературу диктує, коли і де можна продавати релігійні предмети.

Християнам, які бажають купити Біблію або публічно обговорити свою віру, забороняється робити це через свавільний закон про цензуру. Рада баптистських церков відмовляється шукати державний дозвіл на існування, підтримуючи своє право на релігію без дозволу держави.

Новий рік почався, і, ймовірно, почнуться нові судові переслідування. Архаїчні закони про цензуру в Казахстані змушують християн, які живуть в Казахстані, реєструвати свої церкви, утримуватися від поширення Біблії та релігійних ікон і молитися, щоб їх не звинувачували за реалізацію свободи віросповідання.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button