Християнські новини

В США влада пішла на зустріч християнським роботодавцям

Релігійні організації в США зможуть приймати рішення про працевлаштування відповідно до їх щирих релігійних принципів і переконань, не побоюючись санкцій з боку федерального уряду.
Департамент праці США має намір скоригувати розпорядження, підписане ще за президентства Обами, яким держава обмежувала свободу совісті християн в трудових відносинах. Ще у 2014 році за ініціативою президента під приводом заборони дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності було підписане розпорядження, яким заборонялося відмовляти в прийомі на роботу людей, що не розділяють релігійні цінності організації.
Однак сьогодні Департамент переглядає це питання задля гармонізації законодавства з правом громадян вільно сповідувати свою релігію. В опублікованій на сайті відомства заяві йдеться про потребу зробити виняток, який базується на релігійних переконаннях людей, щоб керівництво компаній, які мають права на участь у федеральних контрактах, не мало конфлікту зі своєю совістю.
Оголошена в середу пропозиція, направлена на забезпечення найширшого захисту релігійних свобод, визнаних Конституцією та іншими законами. Про це йдеться в заяві Департаменту праці. Дана ініціатива стосується широкого кола організацій та компаній, які мають релігійну мету в рамках своєї місії. Це дасть можливість для роботодавців враховувати власну релігійну приналежність і гарантує, що «свободі совісті і релігійній свободі надається найширший захист, який може гарантувати Закон».
Посилаючись на історичні прецеденти, в Департаменті наголошують, що релігійні організації зможуть приймати рішення про працевлаштування відповідно до їх щирих релігійних принципів і переконань, не побоюючись санкцій з боку федерального уряду. Виконувач обов’язків міністра праці США Патрік Піццеллі зазначив: «Запропоноване правило допомагає забезпечити захист цивільних прав релігійних роботодавців…Оскільки віруючі з глибоко вкоріненими релігійними переконаннями приймають рішення про те, чи брати участь у федеральних контрактах, вони заслуговують чіткого розуміння своїх зобов’язань і захисту відповідно до закону».
Пропозиція Департаменту праці викликала як позитивні, так і негативні відгуки. Люк Гудріч, віце-президент і старший радник Фонду Беккета з релігійної свободи, який захищає права людей висловлювати свою релігійну віру, сказав, що наказ був необхідний, щоб краще узгодити законодавство з релігійною свободою.
Натомість в середовищі лівих ініціативу влади різко засудили. За повідомленням CBS news, Спікер Палати представників конгресу від демократів Ненсі Пелосі назвала запропоноване нововведення «ліцензією на дискримінацію» та «ненависним правилом». Подібною риторикою відзначилася і кампанія «Права людини» (провідна група з лобістської та пропагандистської діяльності ЛГБТ), яка заявила, що вони не будуть стояти осторонь, адже адміністрація Трампа прагне «забрати існуючий захист для ЛГБТ-людей, жінок та релігійних меншин».

Більше про права людини і свободу віросповідання:

Після публікації пропозиції на сайті державного відомства, громадськість має 30 днів, щоб прокоментувати запропоновані зміни, після чого Департамент матиме можливість ухвалити остаточне рішення.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Читайте нас в Телеграм

Джерело: Христяини для України

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button