Православні новини

Російським священникам дозволили йти на фронт лише у ролі «лікарів душ» окупантів

Військове командування РФ може призвати священнослужителів у межах мобілізації за наявності у них військового квитка. Про це агентству РБК повідомили на гарячій лінії 122, яка інформує про мобілізацію, пише Фокус.

Джерело: risu

Фахівці запевняють, що мобілізації підлягають усі громадяни Росії, які перебувають у запасі.

«Якщо монах має військовий квиток на руках, значить він перебуває в запасі. Навіть якщо він ніколи не служив, але має на руках військовий квиток, його можуть мобілізувати. Він такий же громадянин Росії, як і всі», − сказали на гарячій лінії.

За словами заступника голови синодального відділу зі зв’язків церкви з суспільством і ЗМІ Вахтанга Кіпшидзе, російські священники мають право брати участь у розв’язаній Росією війні без зброї в руках і як капелани.

«Священники служать в армії військовими капеланами. Це для них єдина можливість брати участь у військовій операції», − наголосив Кіпшидзе.

Олексій Осипов, професор Московської духовної академії, доктор богослов’я, наголосив, що священникам заборонено брати до рук зброю для вбивства людей. На фронті вони можуть бути лише «лікарями душ» окупантів.

Також патріарх РПЦ Кирил Гундяєв закликав вірян до «духовної мобілізації».

«Багато хто повстає на Русь, і в багатьох голова запаморочилася в бажанні занапастити Русь, її самобутність, незалежність і свободу. І тому ми повинні сьогодні особливо зміцнити себе у вірі», − промовив Гундяєв.

Читайте також:

Щоб закінчити російську агресію, збільшуйте видобуток нафти

Нагадаємо, Кирило наголошував, що не потрібно боятися йти вбивати українців, тому що «Христос воскрес і ми воскреснемо» і всі гріхи військових будуть прощені. За його словами, якщо окупант загине на війні, то він «буде з Богом», бо «захищав» свою країну.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. “Олексій Осипов професор Московської духовної академії, доктор богослов’я наголосив, що священникам заборонено брати до рук зброю для вбивства людей. На фронті вони можуть бути лише в якості «лікарів окупантських душ».”
    І цей відомий православний горе-“професор” є дуже завзятим прихильником путінської “спецоперації” в Україні. І – в цьому контексті – вельми обурюється, зокрема, з приводу тих численних росіян, що нині всіляко намагаються ухилитися від т. зв. “часткової” (а направду – загальної) мобілізації (а точніше – МОГИЛІЗАЦІЇ), в т. ч. шляхом втечі за кордон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!