Україна

Від лютого 2022 року в Україні зникли близько 9 000 цивільних осіб

Від лютого 2022 року Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини на підставі звернень до Секретаріату Уповноваженого зафіксував близько 9 тисяч випадків зникнення мирних громадян.

Джерело: ukrinform

Про це заявив представник Уповноваженого з дотримання прав людини в системі органів сектору безпеки та оборони Олександр Кононенко.

За словами Кононенка, з 2014 року значна кількість наших мирних жителів перебуває на території Російської Федерації. Деякі з цих громадян були засуджені до тривалих термінів, тому ми не повинні забувати про них і робити все, щоб вони вийшли на свободу.

«Починаючи з лютого цього року, на основі звернень до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ми зафіксували близько дев’яти тисяч випадків зникнення цивільних осіб. З них знайдено 2 241 особу. Визволено, вже можемо сказати, 44 особи, загинули 97 осіб. І лише 170 осіб були верифіковані Міжнародним Комітетом Червоного Хреста», − розказав він.

Чиновник також додав, що найбільше страждають люди з активною українською позицією.

Крім того, РФ, порушуючи Женевські конвенції, прирівнює мирних громадян України до військовополонених і стверджує, що серед цих людей є колишні учасники АТО, ООС, колишні силовики і навіть волонтери, зазначив Кононенко.

За словами представника Уповноваженого з питань дотримання прав людини в системі органів сектору безпеки та оборони, суспільство не повинно ігнорувати це.

Кононенко також закликав громадські організації долучатися до процесу створення експертної ради при представнику Уповноваженого, де окремим напрямом буде питання захисту прав і свободи українських громадян.

Він уточнив, що громадяни, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, повинні повідомляти про зникнення осіб до Національної поліції.

«Звертаємося до громадянського суспільства, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, ООН щодо координації подальших дій, посиленні тиску на агресора, задля звільнення і повернення на Батьківщину наших громадян», – наголосив чиновник.

Читайте також:

В церквах Китаю встановлюють камери розпізнавання осіб. Поліція зможе фіксувати зміст проповіді та спостерігати за вірянами

Як зазначалося раніше, 30 вересня в Офісі Омбудсмена повідомили, що з початку повномасштабної війни з РФ в Україні знайшли вже понад 6,2 тис. дітей. Станом на ранок п’ятниці 242 дитини вважаються зниклими безвісти, 7890 − депортованими.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!