СвітХристиянські новини

Лукашенко погрожує заборонити духовний гімн Білорусі «Могутній Боже»

Невизнаний керівник Білорусі Олександр Лукашенко погрожує заборонити публічне виконання білоруського національного духовного гімну «Могутній Боже» («Магутны Божа»).

Джерело: espreso.tv

Про це Лукашенко висловився в промові з нагоди Дня визволення Мінська від військ гітлерівської коаліції.

Пряма цитата:

«Тепер ви бачите: вони хочуть повернути історію назад, реабілітувати своїх дідів і прадідів й завершити розпочату ними справу. Тому вийшли трощити суверенну державу. Це немислимо: до сакральних місць нашої державності вони рушили під прапорами фашистських наймитів – поліцаїв (маються на увазі заборонені режимом Лукашенка БЧБ-прапори – ред.). І останнім часом наші засоби масової інформації все більше поширюють факти про те, що в костелах хочуть помолитися (чи то завтра, чи то сьогодні) під «Могутній Боже», – сказав він.

Читайте також:

Далі Лукашенко погрожував опонентам, що ті можуть «нарватися». При цьому висловив вдячність силовикам.


«Магутни Божа» (авторська назва – «Молитва») – вірш, написаний в 1943 році Наталією Арсеньевой. У 1947 році композитор Микола Равенський переклав його на музику і написав релігійний гімн. У 1993 році спеціально створена комісія Верховної Ради Білорусі пропонувала затвердити цей вірш в якості офіційного державного гімну Білорусі. У 2020 році релігійний гімн став одним із символів протесту в країн.

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Самопроголошений виріс з їхньої байдужості до свободи людини її прав і потуранню комуністичних символів…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button