Актуальне

Щоб закінчити російську агресію, збільшуйте видобуток нафти

Військові транспортні засоби російської армії помітні в Армянську, Крим, 25 лютого 2022 року. Українські сили обороняються від російських загарбників на вулицях столиці Києва 25 лютого 2022 року. Попередні та подальші вибухи в Києві й не лише – це результат того, що Президент Росії Володимир Путін, попри попередження заходу, розв’язав повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, що вже забрало сотні життів та змусило втекти понад 800 тис. людей.

Христос навчав нас, що перед тим, як йти на війну, важливо підрахувати її ціну. Звичайно, Він використав аналогію з рішенням стати Його учнем (тобто приєднатися до Його справи у духовній війні), але Ісус використав відомий рабиністичний прийом, розмірковуючи «від простого до складного», тобто приклад такого явища, як війна, для застосування значення у сфері учнівства.

Власне, цей прийом працює на обох рівнях. Застосовуючи принцип підрахунку вартості війни до поточної кризи в Україні ми хочемо покласти край конфлікту, але не підпорядкуванням України Росії. А натомість змусити Путіна повторити кінець притчі: «Або, поки ще інший далеко, він посилає делегацію і просить умови миру». Наслідуючи мудру пораду Ісуса, нам потрібно змінити спосіб обчислення витрат. Цього можна досягти двома речами: підвищуючи ціну війни та зменшуючи кошти, доступні для її ведення.

Зосередьмось на останньому

Високі ціни на нафту; сплески інфляції у країнах; Володимир Путін вторгається до іноземної держави для створення буферної зони. Ми вже чули цю історію. Хоча вторгнення Росії в Україну може здивувати багатьох, економічні розрахунки, що лежать в його основі, показують модель поведінки, яка існувала багато років тому: коли ціни на енергоносії високі, Росія діє. Економічні оглядачі вважали за краще зосередити увагу на наслідках кризи для цін на енергоносії, але вони мають поглянути на це під іншим кутом. Економічна реальність, що лежить в основі, визначає політичні розрахунки Путіна, як це було і в минулому, тому що Росія — за своєю суттю — нафтодержава. Економічний добробут Росії (і, відповідно, її політичні та військові цілі) залежать від цін на енергоносії.

Востаннє, коли Росія вторглася в Україну в лютому 2014 року, сира нафта коштувала понад 100 доларів за барель протягом багатьох років, а інфляція в США та Євросоюзі була високою (нафта коштувала 123 долари за барель у лютому 2014 року, коли Росія анексувала Крим). У 2008 році Росія вторглася до сусідньої Грузії. Коротко кажучи, коли ціни на нафту високі, Росія багатша та агресивніша.

Я згадую про це, тому що США має не так багато варіантів дій в Україні. Якщо залишити осторонь дитячі фантазії, що розповсюджуються у Твіттері, про створення безпольотної зони, Сполучені Штати можуть хіба що завдати Росії фінансових збитків, які не були ефективним інструментом для знешкодження Путіна в минулому.

Але Путін мав би набагато менше прибутку, якби нафта коштувала 40 доларів за барель замість майже 90 доларів, і набагато менше внутрішньої підтримки, якби російська економіка була постачальником дешевої енергії. З меншим прибутком і підтримкою Путіну було б складніше виправдати відправку сотень тисяч людей на війну, яка виглядає дедалі більш «необов’язковою», оскільки економічний стан Росії стає плачевним.

Якщо адміністрація серйозно налаштована покласти витрати на Росію, то у довгостроковій перспективі найкращий варіант — дати волю внутрішньому виробництву енергії та спонукати наших союзників-виробників енергії зробити те саме. Танки, літаки, кораблі та кулі коштують грошей. З США, що розвиваються, що знижує ціни на енергоносії, російська економіка щосили намагатиметься зберегти свій військовий потенціал, а Путін щосили намагатиметься виправдати більш дорогі військові авантюри, які призводять до економічних санкцій.

Христос сказав нам, що добрий лідер має старанно підраховувати ціну, перш ніж йти на війну. Путін вирішив, що його війна в Україні того вартувала. Якщо ціни на нафту знову впадуть, то витрати зміняться. Якщо витрати зміняться, то путінські розрахунки зміняться. А якщо путінські розрахунки зміняться, то можуть змінитися і долі тисяч людей — і все це без думки про «безполітні зони». Здатність Росії вести війну залежить від експорту дорогого викопного палива. Якщо США займуться внутрішнім виробництвом енергії, економіка Росії похитнеться, як і план вторгнення. Ось як ви знешкодите російського ведмедя.

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Джерело
christianpost.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Ангеліна Должкова

Бакалавр кафедри романо-германської філології в Українському Гуманітарному інституті (педагог, перекладач). Є випускником біблійного інституту "Слово Життя". Студент магістратури УБТС програми "Християнське консультування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button