Релігійні свята

Сьогодні євреї відзначають Йом Кіпур – День Спокути, найсвятіший день у єврейському календарі

Сьогодні, 4 жовтня, із заходом сонця євреї відзначають Йом Кіпур – день відпочинку, 25-годинним постом (повністю без їжі та пиття), включно з відмовою від води (так само як і відмовою від певних предметів розкоші та задоволень), і служінням у синагозі.

Джерело: ieshua.org

Йом Кіппур, День Спокути – це найсвятіший день у єврейському календарі. Це урочиста подія, фокусом якої є наша потреба в прощенні та покритті наших гріхів. Бог наказав єврейському народу відзначати це осіннє свято чотирма особливими способами (Левит 23:26-28):

  • не працювати;
  • збиратися на священне зібрання;
  • «впокоряти душі свої»;
  • приносити жертви в Храмі.

Читайте також:

За часів Скинії та Храму Йом Кіпур був єдиним днем у році, коли первосвященник входив у Святе Святих. Він одягав спеціальний одяг із білого льону, коли вносив кров жертовних тварин за завісу до Ковчега Заповіту і кропив нею кришку Ковчега, яку також називають Престолом Милосердя. Вийшовши назовні, він покладав руки на голову цапа без плями й вади, званого цапом-відбувайлом, і перераховував гріхи Ізраїлю. Козла виводили в пустелю, і гріхи Ізраїлю за ще один рік були спокутувані.

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

2 Коментарів

  1. Як відомо, згідно старозавітньої традиції, за ті дні, що відділяють Рош га-Шана від Йом Кіпур, Всевишній Творець все зважує й визначає майбутню – принаймні, на наступний календарний рік – долю кожної і, загалом, усіх людей та народів і держав.
    Так от, як виглядає, найближче майбутнє кривавого путінського режиму та, в цілому, цієї недоімперії – агресорки й терористки (рф) Ним уже остаточно вирішена. Тим паче, якщо взяти до уваги, що чаша її неймовірних злодіянь і переступів, а особливо – в Україні, вже геть наповнилася і переповнилася! А ще, до того ж, враховуючи всі ті гігантські злочини й жахи, які чинила її пряма й безпосередня попередниця – московська комуно-совдепівська імперія зла, безбожництва й беззаконня: неовавилонська “велика блудниця”. І за які практично НІХТО і НІЯК не поніс ЖОДНОЇ відповідальності!
    Так що, напевно, настає вже довгоочікуваний час для справедливої Божої відплати, “бо [численні й страшні] гріхи її дійшли до неба, і Бог пригадав [усі ці волаючі] неправди її” (Одкр.18:2,5). Амінь.

  2. Р. S. А от остаточний Свій присуд щодо всього наступного календарного року всемогутній і всеблагий Господь виносить саме в Йом Кіпур.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button