Проза

Твій син збожеволів

Коли навесні 2014 року пастору протестантської церкви невеликого шахтарського містечка зателефонували, він якраз шукав свого сина. Пастору сказали: «Твій син збожеволів. Він накинув на плечі український прапор і ходить по центру міста. Забери його, поки не вбили».

За вісімдесят кілометрів від містечка знаходився Донецьк, вже захоплений упирями з трибарвними шевронами, по річці плив труп депутата Рибака з розпореним животом – він посмів стати на захист українського прапора, десь в полі п’ять куль в обличчя вже отримав хлопчисько, який потрапив, з жовто-синіми стрічками на рюкзаку, прямо на блок-пост бойовиків. Пастор сів у машину і поїхав в центр містечка.

Всі шахтарські містечка схожі. У центрі міста офіс «ПриватБанку», потворна будівля міської влади, кілька ломбардів та аптек, трохи в стороні – контора управління шахти. Все дуже близько. Навесні 2014 все було ще й дуже порожньо. З міста зникли міліція, влада, люди розійшлися по домівках, чекаючи того, чого деякі навіть дуже хотіли: «Путін, прийди».

З цього безлюдного центру шахтарського містечка, приготовленого, немов наречена для нареченого, до приходу «Путіна», йшов молодий хлопець з українським прапором, накинутим на плечі. Його батько їхав до нього.

Залишити все, як є, значить втратити сина, який попливе слідом за депутатом Рибаком. Забрати сина додому, зірвати з нього прапор – значить теж втратити сина, нехай не відразу, але з часом – точно. Пастор вже побачив свого сина – прямо на центральній площі, безлюдній, як і всі арени драми, яка наближається.

Пастор притиснув машину до бордюру. Вийшов і підійшов до сина. Зняв прапор країни з його худих плечей. Обняв сина і накинув прапор – на себе і на нього.

Вночі батько, син і досить велика група чоловіків з шахтарського міста зустріли на в’їзді в місто автобус з бойовиками «молодої донецької республіки». Було кілька пострілів, кілька міцних шахтарських фраз і рухів, але автобус розвернувся і поїхав в сторону Донецька. А вранці на західних окраїнах міста піднявся пил – в місто входила українська армія. Жовто-сині і чорно-червоні прапори на бойових машинах, хлопці з жовто-синіми нашивками на різномастому камуфляжі повернули в містечко України владу і життя.

Читайте також:

Звичайно, це не кінець історії, але свою роль в ній батько і син виконали. Справа за всіма нами – поліціянтами, військовими, лікарями, вчителями, політиками, безробітними, бізнесменами й медійниками.

І звичайно, священниками. «Будь твердий і мужній» – мені ж навіть не потрібно писати, звідки взяті ці слова? Ви знаєте. Але ці слова звернені саме до нас, чоловіків і жінок, сьогодні, зараз. Будь твердий і дуже мужній.

Джерело: facebook.com/den.gorenkov.3/posts

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Денис Гореньков

Ессеїст, автор статей по соціології релігії, а також книг “Церква Університету” і “Записки місіонера народженого в СССР”. Народився в Миколаєві, закінчив Одеський національний університет ім. Мечникова. В 2008-2015 роки – Виконавчий директор ГОО “Співдружність студентів-християн”. З 2015 року працює в місіонерській організації «Місія Євразія».

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button