Актуальне

5 причин святкувати Різдво 25 грудня

Різдво – одне з найбільших свят християнства. Це час, коли пригадуємо прекрасну подію – появу на землі Спасителя людства. Але Христос народився один раз, а ось дат святкування Його народження декілька. Ми знайшли 5 причин святкувати Різдво саме 25 грудня.

1. Це державний вихідний

У цьому році Україна вже вдруге буде відзначати Різдво 25 грудня як офіційний державний вихідний. В нашій країні є два Різдвяні вихідні – 7 січня і 25 грудня.

2. Різдво має бути раніше Нового року

Найпарадоксальніше те, що Новий Рік опинився перед Різдвом. Логічно ж, якщо літочислення ведеться від Різдва Христового, то Різдво і Новий Рік мали би бути одночасно, або ж Різдво трохи раніше.
«Перед Різдвом, за православною традицією, потрібно дотримуватися посту. Якщо людина порушує його і святкує Новий рік 1 січня, вона не серйозно ставиться до віровчення своєї церкви», – вважає магістр теології, апологет Павло Валенчук.

3. Точніший календар

Питання полягає лише в різниці календарів, юліанського і григоріанського. Перший давніший, його ввів Юлій Цезар, ще до народження Христа. Однак цей календар мав значний недолік – раз у чотири роки додавався один день, який пересував усі свята.
Пізніше ввели Григоріанський календар, який виправив усі помилки попереднього, але Російська православна церква його не прийняла, тому утворилося дві дати святкування Різдва – 25 грудня і 7 січня. Точніша все-таки перша, адже раніше відзначали саме 25-го, але через неточність в літочисленні свято перемістилося на 13 днів.

4. Так святкує весь світ

Більшість представників християнського світу – католики і протестанти Європи і США, відзначають свята за григоріанським календарем. Серед православних 9 з 14 патріархатів також користуються більш сучасним літочисленням, а тому святкують Різдво 25 грудня.
В Україні також багато людей святкують Різдво Христове за григоріанським календарем зі всім прогресивним світом. Згідно статистики Мінкультури, сьогодні в Україні біля 11 тисяч католицьких і протестантських громад, які відзначають це свято 25 грудня.

5. Це ще один привід згадати про Ісуса

На жаль, у слов’янських країнах частіше Новий Рік відзначають із більшим розмахом, ніж Різдво. День початку нового календаря – не християнське свято, а скоріше підміна дня народження Спасителя, яка відбулася в Радянському Союзі. 25 грудня маємо ще один прекрасний привід пригадати про Ісуса Христа і розповісти про важливість цієї події для людства.
Але найголовніше те, яке значення для нас має свято Різдва, а не коли його відзначати, адже в Біблії не вказано чіткої дати народження Ісуса. В першу чергу Господь має народитися в нашому серці, бо християни є віддзеркаленням Його любові на цій землі. Тому бажаємо Вам щасливого Різдва і всіх Божих благословінь у всі дні, незалежно від дати!

Ольга Мацканич

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

3 Коментарів

  1. Коли святкувати православне Різдво?
    Навіщо чужинські ідеологи колотять блуд зі зміною дати православного Різдва?
    Як десятками тисяч років складався давній православний календар?
    Що таке Колядний цикл і який його сакральний зміст для українців?
    Чому у українців хочуть забрати їх духовні основи?
    Хто хоче зруйнувати українську ментальність?
    Стаття  “Український православний календар – світла спадщина предків” 
    https://uamodna.com/articles/ukrayinsjkyy-pravoslavnyy-kalendar-indash-svitla-spadschyna-predkiv/

  2. О, і сюди “залізла” ця окультно-неопоганська – псевдопатріотична (запекло-ксенофобна) пошесть: у виконанні коментатора ТАРАСа. Та, що облудно прикривається терміном “українське православ’я”.
    А щодо дати святкування Різдва Христового, то чому б його не святкувати ДВІЧІ? І Тобто: і 25 грудня, і 7 січня.
    Скажімо, старий рік (останні його дні) ми проводжаємо в “компанії” новонародженого Спасителя, Різдво Якого ми урочисто і радісно та благоговійно святкуємо.
    І разом з тим: початок (перші дні) Нового року також благословляє все Той же – Немовля Ісус, Різдву Якого ми віддаємо належну нашу шану, подяку і радість. :)

  3. Пане Леве, а ви Творця шануєте?
    Бо Ісус Хрестос шанував свого батька, Отця-Творця, та його заповіти!
    То чому відкидаєте те, що сповідував Він, що шанував від Отця-Творця?
    Чому не хочете знати правди про Колядний цикл – свята Творця, що мають астрономічну основу?
    Не боїтесь грішити Творцю?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button