Топ

Що ж такого особливого у Різдві

Коли перша людина ступила на Місяць – це було новиною номер один у всіх засобах масової інформації. Здавалося, що весь світ зупинився, щоби побачити, як Ніл Армстронг робив цей «маленький крок для людини і великий стрибок для людства». Але ця новина ніщо у порівнянні з повідомленням про те, що Бог висадився на цю землю. Ісус Христос – Бог, а Його день народження – це день, коли Він прийшов на землю.

Актуальність Різдва: Бог прийшов на землю

Ісус, «маючи Божу природу…» (Фил. 2:6), і будучи Богом, прийшов, щоби деякий час жити серед людей. І в цьому актуальність Різдва.
Життя Ісуса не почалося в хліві, Він був і до створення світу. Первинність Христа пояснена в Посланні до Колоссян, де сказано, що Він – образ невидимого Бога, що Він був раніше всього, і, направду кажучи, Він – Творець всього, що є на землі і на небі (Кол. 1:15-16).
Людині, можливо, було б важко спілкуватися з ким-небудь не дуже зрозумілим на небі, але Ісус Христос прийшов до нас, на землю, у тілі людини. Біблія каже, що якщо ви бачили Ісуса, ви бачили Бога (Ів. 1). Якщо Ісус і справді Бог, і Бог зійшов на землю, то актуальнішого свята в історії людства бути не може.

Реальність Різдва: Бог став людиною

Реальність Різдва у тому, що Ісус Христос був справжньою людиною, з тіла і крові, з кісток і волосся. Він був реальною людиною, а не міфом, не казкою, не красивою історією. Біблія каже, що Ісус «понизив Самого Себе, прийнявши образ раба, постав у подобі людини і з вигляду був як людина» Фил. 2:7.

Навіщо було Ісусу приходити на землю як людина? Подумайте ось над чим: якби Бог захотів налагодити спілкування з собаками, то Він прийшов би в тілі собаки. Якщо б з птахами – то птахом прийшов би на землю. Але Бог забажав спілкування з людьми, тому Він став людиною.

Чим Ісус подібний до нас?

Він був народжений, як ми. Відмовився від усього, що у Нього було, щоби прийти в цей світ так, як приходять у світ мільярди інших дітей. І все ж, у крихке тіло цього немовляти була втиснута історія всього людства. Його прихід у цей світ не супроводжувався фанфарами, щоб весь світ міг спостерігати прихід Бога. Він народився серед ночі у Віфлеємському хліві. Ісус, втілений в людину, зійшов на землю, як ми всі.
Він ріс, як ми. Ісус ріс і розвивався, переживаючи «сплески зросту» (Лк. 2:52). Уявляєте, як це було – ходити в школу з Ісусом? Ви б розуміли, що Він чимось відрізняється від решти, але чи могли б зрозуміти, що Він – Бог? Він це не виставляв, і про це не розголошував. Він був людиною, і зростав, як ми всі. І виглядав як один із галилеян Палестини. Працював теслею, як і всі люди працюють. І в цьому реальність Різдва.
Він переживав спокуси, як і ми. Біблія каже нам, що Ісус був спокушуваний, як і ми всі. Єдине, будучи спокушуваним, Він не віддався гріху (Євр. 4:14-16). Ісусу доводилося боротися з тими ж відчуттями, що і всім нам, з тими самими спокусами і бажаннями. І Він жодного разу не піддався. Це дуже важливо, бо знаємо, що Ісус розуміє наші відчуття і бажання, наші спокуси і боротьбу.

Він страждав, як ми. Ісус теж відчував біль і розчарування. Він сумував, плакав, бо був людиною. Він втомлювався і Йому інколи було дуже одиноко. В Гетсиманському саду Ісус говорить: «Смертельним смутком охоплена душа Моя» (Мт. 26:38). Він знав, що таке біль і стрес. Ісус став таким же, як ми, щоби ми могли стати такими ж, як Він. І в цьому реальність Різдва.

Схожі статті

Причина Різдва: Ісус прийшов померти

Ісус не залишився в яслах. Він зійшов на хрест і добровільно поклав Своє життя за нас. Біблія каже: «Він упокорив Себе, був слухняним аж до смерті, і до смерті хресної» (Фил. 2:8). Ніхто не змусив Його піти туди проти Його волі. Чому Він дозволив піднести Себе на хрест? Біблія каже, що причин було дві:

1. Явити любов Бога: Біблія каже, що «Бог виявляє Свою любов до нас тим, що Христос за нас помер, коли ми були ще Грішниками» (Рим. 5:8). Він був мотивований любов’ю. Якщо у вас є запитання з приводу того, наскільки Бог нас любить – погляньте на хрест. Ісус сказав, що «Більшої любові ніхто не має за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх» (Ів. 15:13). Біблія каже, що Ісус віддав Своє життя за нас ще до того, як ми дізналися про Нього, коли ми Його ще відкидали, до нашого народження.

2. Заплатити за наш гріх: порушник закону зобов’язаний понести покарання. Коли порушені людські закони, покарання, відповідно, людське. За порушення Божих Законів йде Боже покарання. В Біблії говориться, що покарання за гріх – смерть, а дар Божий – вічне життя: «Він Сам Своїм тілом підняв наші гріхи на дерево, щоб ми, померши для гріхів, жили для праведності; Його ранами ви оздоровлені» (1 Пт. 2:24). Те, що Бог зробив 2000 років тому, може змінити ваше життя сьогодні, навіть зараз. Можемо отримати прощення за все, вчинене нами до цього моменту, і за все, що можемо вчинити. І в цьому причина Різдва.

Ангели сказали: «Для вас сьогодні в місті Давида народився Спаситель, Який є Христос Господь (Лк. 2:11). Ісус прийшов стати Спасителем світу. Якби вам не потрібен був Спаситель, Бог би не витрачав сил, щоб послати Його. Сам факт того, що Христос зійшов на землю, відмовився від слави на Небесах, став людиною, народився беззахисним немовлям, подорослішав, стикався з тими ж самими спокусами і випробуваннями, що і ми, потім був розп’ятий на хресті і воскрес, означає, що нам явно потрібно те, що Він нам пропонує.

Спасіння через Ісуса означає свободу – свободу від провини, тривоги, страхів, безцільного життя. У вас є свобода жити згідно вашого божественного призначення, ви можете бути впевненні у свободі, знаючи, що Ісус дарував нам вічне життя.

Тому Хрест Христів – це не завершення життя немовляти Ісуса. Хрест живий, його місія – привести вас додому до Отця. І в цьому причина Різдва.

Результат Різдва: Ісус – Господь

Біблія каже, що оскільки Ісус був готовий ходити в покорі, то «Бог надзвичайно звеличив Його та дав Йому Ім’я, яке вище всякого іншого імені, аби перед Ім’ям Ісуса поклонилося кожне коліно – і піднебесних, і земних, і підземних; і щоб кожною мовою для слави Бога Отця було визнано, що Ісус Христос – це Господь» (Фил. 2:9-11).

Але Бог вже знав, що Ісус зможе виконати Свою місію, бо коли Він народився, ангели звістили: «Для вас сьогодні в місті Давида народився Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк. 2:11).
Що ж це таке, бути християнином, бути віруючим, бути спасенним? Це означає – сказати, що «Ісус – мій Господь. Я визнаю, що Він Бог. Я вірю, що все в Його руках, і я віддаю всього себе, все, що в мене є – Йому!»

Що означає, сказати «Ісус – Господь»?

Я визнаю, що Ісус – Бог. Він не просто людина чи пророк. Він Бог мого життя, тобто я буду робити те, що Він мені каже – це випробування мого послуху Богу.

Я вірую, що в Ісуса все під контролем. Я визнаю фразу «Ісус – Господь» словами напучування і потіхи. Навіть у моменти невизначеності Ісус – Господь, і в Нього все під контролем. Я можу не розуміти повністю, що відбувається, але Ісус – Господь, і все, що відбувається, – в Його руках. Ніщо не вислизає з Його поля зору і уваги, тому Він – Господь. Коли я кажу «Ісус – Господь», я кажу, що я не знаю, що мене чекає в новому році, але знаю, в чиїх руках майбутнє.

Більше про Різдво:

Я віддаю своє життя Ісусу. У Нього право визнати, що правильно для мене і скеровувати моє життя. І я буду намагатися жити згідно Його задуму.

Біблія каже, що одного разу кожне коліно схилиться і кожні вуста будуть сповідувати, що Ісус – Господь. Вся пиха цього світу, яка сьогодні виливає ріки зла на Христа, всі аргументи, які заперечують панування Ісуса, будуть осоромлені, і кожне коліно схилиться, кожні уста сповідуватимуть, що Ісус Христос – Господь.
І це результат Різдва: Ісус – Господь. Протягом століть ці слова були тестом на віру: Ісус – Господь. І прийшов час і нам той тест пройти.

Це означення віруючого, який спасеться: «Якщо визнаєш своїми устами Господа Ісуса й повіриш у своєму серці, що Бог підняв Його з мертвих, то спасешся» (Рим. 10:9).

Інколи може видатися, що зло перемагає. Але Ісус – Господь. Вам може здатися, що всі обставини проти вас, але Ісус – Господь.

Коли ви розчаровані, кажіть: «Ісус – Господь!» Коли втомилися, коли тривожитеся, коли боїтеся, коли вам одиноко, кажіть: «Ісус – Господь!» Кажіть це, коли до вас прийшла втрата, і ви не розумієте, чому померла ваша улюблена людина. Кажіть це, коли вам здається, що ви вже не можете іти далі.
Кажіть це і в нинішнє Різдво, і хай це стане лейтмотивом вашого життя: «Ісус – Господь!».

Рік Уоррен

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button