Блог Михайла Черенкова

Радість і виклик Благовіщення

Входячи в свято Благовіщення, ми шукаємо там щось однозначно позитивне, приємне, радісне. Ми хочемо, щоб нам оголосили про сюрприз, що відтепер і навіки «все буде добре». Ось це була б добра новина!
При цьому знаємо, що у випадку з Марією так не було. Благовіщення провіщає про народження Царя. Але ми знаємо про те, що Його вб’ють. Ангел сповістив про настання Його Царства, але ми до сих пір всього цього чекаємо і мучимося в проміжку між «вже» і «ще ні».
Давайте прочитаємо уважніше слова, сказані ангелом Марії, щоб спробувати свіжим і чуйним сприйняттям вловити їхній справжній зміст.

«А Ангол промовив до неї: Не бійся, Маріє, бо в Бога благодать ти знайшла! І ось ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус. Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престола Його батька Давида. І повік царюватиме Він у домі Якова, і царюванню Його не буде кінця» (Луки 1: 30-33).

Блага звістка полягає в тому, що Марія знайшла благодать у Бога, Господь був з нею, а тому через неї прийде в світ справжній Цар.

Тут немає жодного слова про спокійне, сите, жирне, міщанське життя, «як у нормальних людей».
Тут інший масштаб, інший рівень.

«Син… буде великий», а значить великими будуть і труднощі, біди, випробування Марії.
І набагато більшими будуть її радості, глибше її щастя.

  • В муках народиться немовля.
  • У стражданнях народиться і новий світ, Царство Боже, якому не буде кінця.
  • У чому ж сенс Благовіщення для нас?
  • У тому, що Бог дасть нам тихе і сите життя?

Або у тому, щоб бути Його людьми, які здобули благодать і довіру, через яких у цей світ приходить Він, через яких Він стверджує Своє вічне Царство?
Благовіщення ставить перед нами питання: чи гідні ми прийняти ангела і чи готові відповісти йому «Я ж Господня раба/раб: нехай буде мені згідно з словом твоїм!», щоб Цар і Царство увійшли в цей світ з нашого тісного дому та нашого маленького життя, щоб ми відкрили для себе справжнє щастя служити Богу і Божому Царству?
Зі Святом Благовіщення!

Джерело: cherenkoff.blogspot.com

Схожі статті
[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Михайло Черенков

Міжнародний директор Mission Eurasia, доктор філософських наук, професор Українського католицького університету, автор кількох книжок про євангельський протестантизм, активний проповідник, батько 4 дівчат: Був ректором Донецького християнського університету. Експерт з питань релігійної свободи. Пастор церкви Revival, м. Ванкувер

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button