Релігія

Рада Церков виступає проти будь-яких дій, які підривають інститут шлюбу та сім’ї, які встановлені як Богом, так і Конституцією України

Законопроєкт №9103 викликав велике обурення серед релігійних громад, оскільки він прирівнює реєстроване партнерство до шлюбу, називаючи його «сімейним союзом», а це змінить чинні норми Сімейного кодексу України.

Джерело: ВРЦіРО

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій висловилася проти нової спроби легалізувати в Україні «одностатеві шлюби» під маскуванням реєстрованих партнерств. У листі, на ім’я Голови Верховної Ради, ВРЦіРО чітко висловили своє заперечення.

«Можемо прогнозувати, що у випадку ухвалення вищевказаного законопроєкту, наступним кроком лобістів одностатевих відносин стане ініціювання можливості усиновлення дітей одностатевими парами, з усіма вкрай негативними наслідками для формування особистості таких дітей та з позбавленням їх природного права на виховання у повноцінній сім’ї – маючи й батька, і матір», – зазначено у листі ВРЦіРО.

Демографічна криза

Відповідно до Стратегії національної безпеки України, яка затверджена Указом Президента №392 від 14 вересня 2020 року, нинішній демографічний стан визнано таким, що загрожує національним інтересам і безпеці України. Рада Церков стверджує, що легалізація зареєстрованого партнерства для одностатевих пар не допоможе впоратися з демографічною кризою, зокрема тому, що такі пари не можуть мати дітей.

Проблематика реагування на демографічну кризу особливо загострюється у зв’язку з нинішньою збройною агресією Росії проти України, в наслідок якої тисячі дітей в Україні втратили батька та (або) матір та стали сиротами, майже пів тисячі дітей загинуло і майже тисяча зазнали поранень. При цьому хвиля міграції українських сімей із дітьми за кордон ще більше ускладнюють демографічні перспективи України, зважаючи на виклики післявоєнного відновлення зруйнованої інфраструктури».

Крім того, післявоєнна відбудова зруйнованої інфраструктури створює додаткові проблеми для демографічних перспектив України, що ускладнюється тим фактом, що багато українських сімей з дітьми мігрують за кордон.

Віддати перевагу сімейним цінностям, а не реєстрованим партнерствам

Релігійні лідери твердо переконані, що Україна зараз закладає фундамент як для перемоги у війні, що триває, так і для свого післявоєнного відновлення та прогресу. Вони стверджують, що міцна та здорова сім’я має залишатися одним із ключових стовпів цього фундаменту, і тому уряд має надавати пріоритет політикам, які підтримують сім’ї, сприяють відповідальному батьківству та материнству та зміцнюють подружні стосунки.

ВРЦіРО вважає неприйнятними будь-які законодавчі пропозиції, які ставлять під загрозу інститут сім’ї, а також моральні та духовні основи українського суспільства.

Читайте також:

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій також закликає Верховну Раду відхилити законопроєкт №9103, яким пропонується створити Інститут реєстрованого партнерства, оскільки він становить загрозу психологічному та моральному добробуту дітей та їх правам виховуватися в нормальних сім’ях, заснованих на шлюбі між чоловіком і жінкою. Вони наголосили, що такий закон погіршить і без того складну демографічну ситуацію в Україні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button