Актуальне

Розуміння проблеми зла

Проблема зла є, мабуть, найбільшим запереченням проти існування Бога, яке може бути у людини. Ми можемо почути: «Якщо Бог такий добрий, то чому Він дозволив моїй близькій людині померти?» Або: «Якщо Бог добрий і всемогутній і Він не зупинив той землетрус і не врятував усіх тих людей, тоді Він або не добрий, або не всемогутній».

Дозвольте мені пояснити, що не Бог є злим і не спричиняє зло. Злом є людина. Протягом століть людина чинила жахливе зло проти людини. Два приклади – Голокост і 11 вересня. Мій хороший друг, автор і професор доктор Клей Джонс, зазначає: «Зважаючи на цю перспективу, запитання змінюється з «Чому Бог допускає зло» на «Чому Бог допускає людей?»

Моральне зло

Ми не можемо зрозуміти моральне зло, не зрозумівши спочатку, чому ми народжуємося з грішною природою. У двох словах, ось причина. Адаму було наказано не їсти плід з дерева пізнання добра і зла. Адам згрішив, скуштувавши плоди дерева пізнання добра і зла. Це призвело до того, що ми називаємо падінням. Коли він згрішив, він був відлучений від правильних стосунків з Богом, і всі діти Адама і Єви народилися в цьому гріховному стані, і духовна смерть увійшла у світ. Ми успадкували цю гріховну природу від Адама, і тепер ми з нею народилися.

Через таку гріховну природу ми егоїстичні, горді та жадібні. Апостол Павло говорить нам у Посланні до Римлян 3:12, що нема доброчинця, нема ні одного. Псалом 14:3 говорить нам те саме. У Римлян 3:23 сказано, що всі згрішили і позбавлені Божої слави. Потім у Римлян 5:12 Павло пояснює федеральне головування, пояснюючи, що так само як гріх увійшов у світ через одну людину, а смерть через гріх, таким чином смерть прийшла до всіх людей, тому що всі згрішили. Ми не хороші. Бог дав нам свободу волі. Ця свобода волі дає нам можливість робити добро чи зло. Коли люди обирають зло, людям стає боляче.

Чому Бог не зупиняє моральне зло? Якби Бог міг зупинити нас від вчинення зла, тоді йому довелося б забрати нашу свободу волі. Це було б злом саме по собі, тому що Він також забрав би нашу здатність вибирати робити добро. Бог поставив нас тут, щоб любити, поклонятися і служити Йому. Це Його воля щодо нашого життя. Бог хоче мати з нами стосунки, і тому Він хоче, щоб ми любили Його з нашої власної волі. Поклоніння має бути без примусу. Якби він змусив нас полюбити його, тоді ми були б лише мокрими роботами. Це не були б стосунки. Отже, Він дає нам свободу волі, і ті, хто вирішив любити Його, роблять це вільно та щиро.

Джонс зазначає, що коли йдеться про безглузді страждання, космічний урок такий: більшість страждань є наслідком людського гріха, чи то нашого, чи то Адама та Єви. Отже, урок полягає в тому, щоб не ненавидіти Бога. Але ненавидьте гріх! 

Природне зло

Коли відбулося падіння, Бог прокляв землю у відповідь на гріх Адама. У книзі Буття 3:17-19 Господь сказав Адаму: «Проклята через тебе земля! Ти в скорботі будеш їсти від неї всі дні свойого життя. Тернину й осот вона буде родити тобі…» Джонс пояснює: «Бог відкликає своє безумовне благословення та накладає прокляття на наповнення та підкорення землі». Через це страждає як людина, так і решта творіння.

Деякі приклади природного зла включають такі речі, як землетруси, повені, торнадо, лавини, Covid, рак, гниття та цвіль. Це речі, які ми не можемо контролювати. Чому Бог допускає певне природне зло? Однією з відповідей є те, що Бог хоче, щоб природні закони діяли регулярними шляхами. Наприклад, скажімо, ураган обрушився на певне місто. Ми навчимося краще зміцнювати наші будівлі та мости. Ми можемо навчитися на природному злі, щоб запобігти майбутньому. Іноді відповідь полягає в тому, що ми просто не знаємо. Це важка правда. Іноді ми не розуміємо Бога. Але Римлянам 8:28 запевняє християн, що «І знаємо, що тим, хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре».

Якщо ви коли-небудь дивилися на зворотну сторону вишивки, ви бачили, що вона виглядає як заплутаний безлад. Але лицьова сторона завершена і чиста, з чітким зображенням того, чого намагався досягти творець. Коли ми дивимося на наше життя, то бачимо зворотний бік, брудну сторону вістря. Але Бог бачить лицьову сторону. Він знає, куди Він нас веде. Ми повинні вірити, що наш Творець знає, що Він робить. Ми не завжди розуміємо, чому Бог допускає те чи інше природне зло, чи навіть конкретне моральне зло, але оскільки Він є Богом, ми знаємо, що Він має мету.

Результат зла

Бог не може залишити без уваги гріх і залишити його безкарним, тому що Він досконало Святий і безгрішний. Іноді Він може позбавити нас від наслідків, а іноді – ні. Але хтось має заплатити за наші гріхи. Або ми, або Ісус.

Чому Ісус?

Оскільки жодні наші добрі справи не могли врятувати нас (Ефесянам 2:8), Бог послав Свого єдиного сина спокутувати наші гріхи. Смерть Ісуса раз і назавжди задовольнила Божий гнів на нас. Подібно до ягнят, які були принесені в жертву для спокутування гріхів у Старому Завіті й мали бути досконалими й безвадними, Ісус є досконалою жертвою. У Новому Завіті жертвою за наші гріхи мав бути один із нас — Ісус був людиною. Він також мав бути бездоганним — Ісус був безгрішним. Нарешті, Він мав бути Богом, тому що лише нескінченний Бог міг спокутувати нескінченні гріхи людства — Ісус був Богом. Отже, Ісус виконав усі вимоги, щоб раз і назавжди зробити жертву Богу прийнятною. Ми не повинні просто мати знання про Ісуса. Ми повинні вірити, і насправді довіряти особі та діянням Ісуса Христа. Коли ми зробимо це, ми будемо повністю врятовані. Це Божа благодать. Бо Бог так полюбив світ, що дав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне – Івана 3:16.

Читайте також:

Пройти через страждання

Щоб подолати страждання, ми повинні розвинути міцний погляд на Небеса. Коли ми увійдемо у вічність, Небеса затьмарять наші теперішні страждання до незначності. Ісус обіцяє: «Це Я вам розповів, щоб мали ви мир у Мені. Страждання зазнаєте в світі, але будьте відважні: Я світ переміг!» (Івана 16:33).

Автор: Клаудія Калмікова 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Джерело
christianpost.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. До прикладів морального зла, спричинених грішною природою людини, – окрім Голокосту і 11 вересня – вочевидь, варто було б додати, зокрема, і Голодомор.
    Водночас. Приклад Соvid як начебто “природного зла” ніяк НЕ ПІДХОДИТЬ.
    Бо наразі є чимало серйозних підтверджень і доказів на користь тієї версії, що збудник цієї хвороби має саме ШТУЧНЕ, тобто ЛАБОРАТОРНЕ походження. Інакше кажучи, ця “пандемія коронавірусу” також є прикладом якраз МОРАЛЬНОГО зла, першопричиною якого є та ж гріховна природа людини!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button