Світ

Протести та сутички з поліцією. Що зараз відбувається в Казахстані

У Казахстані третю добу тривають масові протести. Все почалося з підвищення ціни на зріджений газ у Мангістауській області з 60 до 120 тенге. Внаслідок чого мітинги охопили місто Жанаозен.

Джерело: bbc.com

Протести підтримали Актобе, Актау, Алмати, Тараз, Нур-Султан, Караганда й інші великі міста. Влада пішла на поступки мітингувальникам і знизила ціни, але це не допомогло.

Пізніше силовики намагалися придушити протести. В Алмати на Площі республіки були задіяні світлошумові гранати та сльозогінний газ. Мітингувальники відповіли спаленням поліцейської техніки.

Протести та сутички з поліцією. Що зараз відбувається в Казахстані

Президент Казахстану у відеозверненні заявив, що влада не впаде та закликав до діалогу. Попри це сутички продовжуються.

Таких масштабних протестів країна не знала з часів Алматинського повстання 1986 року, коли казахська молодь виступила супроти призначення керівництва з Москви.

Дмитро Галько, який тривалий час проживав у Казахстані, повідомляє, що за нинішніми протестами немає жодних прозахідних демократичних структур: «Ситуацію через своїх проксі намагається качати Росія у своїх інтересах. А її головний інтерес полягає в тому, щоб максимально послабити зв’язки Казахстану із Заходом та змусити зайняти прокремлівську позицію щодо України.

Судячи з публікацій у російських ЗМІ, багато в чому компліментарних щодо протестів, Кремль дуже незадоволений насамперед Назарбаєвим.

Є відчуття, що Путін намагається не дати Назарбаєву залишитись мирним теплим ханчиком, назавжди замазати його біле пальто. А в кривавому пальті за свого тебе з розпростертими обіймами візьмуть лише в євразійському союзі».

Читайте також:

Зараз затримано сотні протестувальників по всій країні, в містах відбуваються сутички та горять спецавтомобілі силовиків.

Розуміємо, що для християн це привід для молитви за Казахстан і також за свою країну, адже ніхто до кінця не знає, чим це все може скінчитися.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Мабуть, “Слову про Слово” також варто було би подати – бодай одну – окрему публікацію щодо дуже бурхливих і надзвичайно масово-масштабних, воістину всенародних, протестів і заворушень, що нині буквально до основ потрясають чимало країн Заходу. А особливо в Європі.
    І це, тим паче, видається вельми актуальним і нагальним, бо практично ВСІ українські секулярно-ліберальні ЗМІ, по суті, зберігають ПОВНУ й воістину зловісну ІНФОРММОВЧАНКУ стосовно всіх цих важливих подій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button