СвітХристиянські новини

У Казахстані смертна кара буде остаточно скасована

Казахстан приєднався до Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, спрямований на скасування смертної кари. Документ підписав постійний представник Казахстану при ООН Кайрат Умаров. Повідомляє Baznica.info з посиланням на МЗС Казахстану.
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у своєму виступі на загальнополітичних дебатах 75-ї ювілейної сесії Генеральної Асамблеї ООН підкреслив, що Казахстан прихильний до реалізації основоположного права на життя і людську гідність.
Виконавчий директор громадського фонду «Хартія за права людини» Жеміс Турмагамбетова розповіла, що для повної відмови від кари потрібно переглянути 17 статей Кримінального кодексу та статтю 15 Конституції. Договір набуде чинності тільки після його ратифікації парламентом РК.

Останню страту в країні провели у 2003 році. Тоді розстріляли 12 осіб. Після цього в країні діяв мораторій на смертну кару. Замість неї призначали довічне ув’язнення.
Зараз у в’язниці міститься тільки один засуджений до найвищої міри покарання – Руслан Кулекбаєв. Він у 2016 році розстріляв десять осіб.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!