Для життя

Слово не горобець

У снігових горах Швейцарії, у деяких місцевостях, провідники попереджають мандрівників, щоб вони не вимовляли жодного слова, тому що від найменшого коливання повітря навислий сніг може відокремитися від брили й зробити обвал, що забирає все за собою в прірву.

Хто б подумав, що одне слово може мати такі серйозні наслідки.

А чи замислювалися ви коли-небудь, що жодне слово, що вилетіло з наших вуст, не минає безслідно? Що будь-яка фраза може стати фатальною?

І хоча всім добре відомі такі прислів’я як «Слово не горобець, вилетить – не спіймаєш», «Язик − твій ворог», «мовчання – золото», але все одно ми продовжуємо кидатися словами, зовсім не усвідомлюючи, до яких наслідків це може привести. Особливо страшно, коли ці наслідки лягають на наших дітей.

Психологи встановили, що нищівними репліками та бурчанням батьки програмують своє чадо на успіх чи неуспіх у житті. Закиди на кшталт «вічно ти вимажешся», «не руки, а гаки», «рюмса», «бяка-забіяка» закладають у підсвідомість дитини програму, що гальмує, та яка формуватиме характер і стиль її спілкування з іншими людьми.

Наприклад, одній моїй знайомій ще в дитинстві батько сказав, що її подружка красивіша, ніж вона. На перший погляд, нічого особливого – батько просто висловив свою думку. А для дівчинки ця фраза вилилася у комплекс неповноцінності. І, попри те, що люблячий чоловік уже багато років каже їй, що вона для нього найпривабливіша жінка на землі, все одно вона досі вважає себе негарною і часто переживає з цього приводу.

А ось зовсім інша історія. Одній дівчинці судилося народитися поза шлюбом, у районі чорношкірих в Америці. У дев’ять років її зґвалтували, а у 14 вона завагітніла. Втекла з дому і була віддана до притулку для малолітніх злочинців. Але їй пощастило. Якось вона знайшла батька, який вплинув на все її подальше життя. Він жодним словом не дорікнув їй за «гріхи молодості». Він ніколи не лаяв і вірив їй. І з неприкаяної чорношкірої дівчинки вийшла одна з найвідоміших та найулюбленіших жінок в Америці – Опра Вінфрі, яка веде щоденне телешоу, яке дивляться 14 млн. глядачів із 64 країн.

А тепер подумаймо, можливо в нашому житті теж відбувається щось подібне? Можливо, причина багатьох проблем полягає у нас самих? Адже скільки разів у пориві злості та роздратування, під впливом сумніву чи розчарування ми необдумано, хай навіть без злого наміру, говорили слова, які виражають стан нашої душі. Ми проходимо повз і забуваємо про це, а вразлива душа дитини запам’ятовує кожне слово і хто знає, як воно відгукнеться у її подальшому житті?

І, щоб себе ж не картати потім, давайте вже зараз постараємося не кривдити своїх дітей порожніми жартами, легковажними, непотрібними і часом жорстокими словами. А, навпаки, завжди підтримувати, надихати і, коли потрібно, хвалити свою дитину.

Читайте також:

Адже недарма Біблія каже, що «смерть і життя у владі язика» (Приповісті 18:21).

І якщо ми пам’ятатимемо, що слова наші чутні не тільки на землі, а й на небі, і що за кожне вимовлене слово ми відповідатимемо перед Богом, то, напевно, нам більше не захочеться легковажно ставитися до того, що ми говоримо.

Джерело: xristianin.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button