Світ

Євангелісти закликають до діалогу та «вирішення корінних питань» у Казахстані

Всесвітній євангелічний альянс (WEA) був однією з міжнародних організацій, що закликають до деескалації конфлікту в Казахстані, що межує з Росією та Китаєм.

Джерело: evangelicalfocus

Перші протести, викликані високими цінами на газ, розпочалися 2 січня і в наступні дні переросли у масштабніші зіткнення з владою. Десятки людей було вбито і не менше тисячі поранено, про це повідомили органи охорони здоров’я країни. Деякі адміністративні будівлі були зайняті протестувальниками, які вимагали більше демократії та менше корупції. Найбільше демонстрантів зібралося в Алмати, найбільшому місті країни, яке розташоване на південному сході.

Уряд заявив, що понад 8000 осіб було затримано. Президент Касим-Жомарт Токаєв ввів надзвичайний стан, національну комендантську годину і заявив, що використовуватиме будь-які засоби, щоб покласти край повстанню «озброєних та навчених бандитів» та «терористів». Він також визначив ситуацію як «спробу перевороту».

Токаєв відмовився від переговорів про мирне вирішення кризи та вітав російську озброєну коаліцію, що налічує близько 2 500 військовослужбовців, які увійшли до країни, щоб допомогти «відновити порядок».

Євангелісти закликають до процесу діалогу

Світовий євангелічний альянс випустив спільну заяву зі своїм регіональним партнером, Євангелічним альянсом Центральної Азії, висловивши «серйозне занепокоєння з приводу нинішніх політичних та соціальних заворушень у Казахстані, закликаючи до негайного припинення насильства та підбурювання до нього».

«У світі існує безліч проблем, пов’язаних з економічним впливом COVID-19, які призвели до напруженості в багатьох країнах. З усім тим, ми закликаємо урядовців Казахстану знизити градус соціальних хвилювань і закликаємо громадян Казахстану висловлювати своє невдоволення мирним шляхом».

«Ми особливо закликаємо всіх, хто залучений до конфлікту, взяти участь у процесі діалогу, працюючи над досягненням міцного миру та примирення та розв’язання основних питань. Ми запевняємо казахстанський народ у наших щирих молитвах у цей час», − йдеться наприкінці заяви.

Християнські організації, партнери яких працюють у країні, також закликали молитися за ситуацію і за безпеку населення.

Обмежена релігійна свобода

Як повідомляє служба моніторингу релігійної свободи Forum 18, «29 грудня 2021 року президент Касим-Жомарт Токаєв підписав поправки до закону “Про релігію”, які ускладнюють проведення релігійних заходів поза зареєстрованими державою місцями прославлення». Це посилює і без того складну ситуацію в Казахстані з релігійними громадами без державної реєстрації, включаючи багато протестантських церков, які «не мають дозволу на існування. Будь-яке здійснення ними свободи релігії чи переконань залишається незаконним», − зазначає Forum 18.

Читайте також:

Велика мусульманська країна

Казахстан, колишня радянська республіка, − дуже велика країна (6-та у світі) з населенням близько 19 мільйонів людей. Вона є незалежною державою вже 30 років. Казахстан має найбільші у світі запаси нафти, а також потужні вугільні та газові сектори. Більшість населення країни сповідує іслам, і більшість сімей живуть із низьким середньорічним доходом.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. І так виглядає, що після того, як російські “миротворці” і Ко (а направду – криваві карателі) наведуть у Казахстані “порядок”, вигідний і потрібний Кремлю і місцевій олігархії, то тоді чинна влада в Астані може ще більше обмежити в країні, зокрема, і релігійну свободу…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!