Новини суспільства

Вчені дослідили зв’язок між курінням та депресією

Дослідники з Університету Фінляндії виявили: чим сильніше у людини нікотинова залежність, тим більше у неї симптомів депресії.

Джерело: ukrinform

«Чим сильніше людина залежить від нікотину, тим більше у неї симптомів депресії та пригніченого стану», – наголосила професор Мааріт Піртола.

«Людина курить, тому що це допомагає їй подолати симптоми стресу. Крім фізичної залежності, існує і психологічна, яка пов’язана з регуляцією емоцій. Людина курить, оскільки це їй допомагає справлятися із симптомами стресу», – додала вона.

Третьою причиною Пііртола називає поведінкові патерни: людина хапається за сигарету у певній компанії чи за певних обставин.

При цьому Пііртола спростовує оману, часто поширену серед некурців:

– Людина курить не тому, що тютюн такий приємний на смак, це зовсім не так, – запевняє вона.

Найчастіше залежність від нікотину вважають особистою справою курця. Навіть у сфері охорони здоров’я фахівці часто не вважають за потрібне чи важливе говорити пацієнтові про шкоду куріння. За словами Пііртола, це можна назвати лікарською помилкою.

– Тютюнозалежність – це діагноз, це хвороба, яку потрібно лікувати. Бажання людини кинути палити необхідно підтримувати, заявляє Мааріт Пііртола.

Вона нагадує, що тютюн шкодить не лише самому курцеві. Пасивне куріння також дуже небезпечне.

Читайте також: 

Як повідомляє Укрінформ, Нова Зеландія планує ухвалити закон про заборону продажу тютюну молоді в рамках масштабних заходів боротьби з курінням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button