Вчені дослідили зв’язок між курінням та депресією

Дослідники з Університету Фінляндії виявили: чим сильніше у людини нікотинова залежність, тим більше у неї симптомів депресії.
Джерело: ukrinform
«Чим сильніше людина залежить від нікотину, тим більше у неї симптомів депресії та пригніченого стану», – наголосила професор Мааріт Піртола.
«Людина курить, тому що це допомагає їй подолати симптоми стресу. Крім фізичної залежності, існує і психологічна, яка пов’язана з регуляцією емоцій. Людина курить, оскільки це їй допомагає справлятися із симптомами стресу», – додала вона.
Третьою причиною Пііртола називає поведінкові патерни: людина хапається за сигарету у певній компанії чи за певних обставин.
При цьому Пііртола спростовує оману, часто поширену серед некурців:
– Людина курить не тому, що тютюн такий приємний на смак, це зовсім не так, – запевняє вона.
Найчастіше залежність від нікотину вважають особистою справою курця. Навіть у сфері охорони здоров’я фахівці часто не вважають за потрібне чи важливе говорити пацієнтові про шкоду куріння. За словами Пііртола, це можна назвати лікарською помилкою.
– Тютюнозалежність – це діагноз, це хвороба, яку потрібно лікувати. Бажання людини кинути палити необхідно підтримувати, заявляє Мааріт Пііртола.
Вона нагадує, що тютюн шкодить не лише самому курцеві. Пасивне куріння також дуже небезпечне.
Читайте також:
Як повідомляє Укрінформ, Нова Зеландія планує ухвалити закон про заборону продажу тютюну молоді в рамках масштабних заходів боротьби з курінням.