Медіа новини

Facebook стає найбільшим цензором інтернету

Facebook різко скоротив кампанію проти насильства, яку проводить британське відділення папської асоціації «Допомога Церкві в нужді» (PKWP). Гігант соціальних мереж заблокував 90 відсотків публікацій товариства та повністю позбавив можливості використання Instagram та WhatsApp.

Джерело: risu

Кампанія адресована ООН та уряду Великобританії. Йдеться про активізацію дій у боротьбі із сексуальним насильством щодо християнських жінок у мусульманських країнах. Британське відділення PKWP розпочало кампанію на Facebook у листопаді 2021 року, опублікувавши петицію та доповідь «Почуйте її плач». У документі докладно описується поширене і широко ігнороване сексуальне насильство з боку ісламських екстремістів у Нігерії, Мозамбіку, Іраку, Сирії, Єгипті та Пакистані.

Обмеження Facebook позбавили можливості впливати на громадську думку шляхом публікації постів, а просування петиції з цього питання було практично заблоковано. Протягом тижня після публікації Facebook повідомив організацію про обмеження на публікацію. Чому? Через передбачувані скарги з боку користувачів. Таким чином, Facebook повідомляє, що «люди приховують і скаржаться на рекламні оголошення, тому що вважають їх образливими, сексуально недоречними, насильницькими, на чутливу тему тощо», − йдеться в повідомленні.

Невілл Кірк-Сміт, національний директор організації «Допомога Церкві в нужді» (ACN UK), не приховує свого обурення.

«Ми вражені тим, що наша кампанія з надання допомоги жінкам, що страждають зазнала такої драконівської цензури. Facebook, стверджуючи, що заборонив наше оголошення за порушення правил, водночас відмовляється уточнити, які саме правил та як вони були порушені. Таким чином, Facebook став суддею, присяжним та катом», − йдеться у заяві організації. До сьогодні ці обмеження не знято, і Facebook послідовно відмовляється надати конкретне обґрунтування того, як реклама порушує правила публікації.

Це не перший випадок, коли Facebook стає найбільшим цензором інтернету. У 2020 році він поставив заслін на шляху популяризації гучної кампанії #SavetheChildren в США, що є частиною руху боротьби з секс-торгівлею дітьми. А на початку 2021 року Facebook вибачився за обмеження роботи сайту з вивчення Біблії: Biblehub.com, пояснивши, що його зміст був помилково позначений як “низькоякісний”. Він вибачився і відновив функціонування сайту за колишніми правилами. Однак ця подія збіглася з заворушеннями на Капітолійському пагорбі 6 січня 2021 року, внаслідок яких загинули п’ятеро людей, а двоє поліцейських пізніше покінчили життя самогубством.

На той час Facebook перебував під підвищеною увагою. Обмеження доступу до Biblehub.com зустріли величезний тиск з боку користувачів сайту, які розмістили скарги в соціальних мережах. Понад 50 000 переглядів набрав британський ютубер Пол Джозеф Вотсон, який розмістив спірне відео під назвою «Facebook забороняє біблійні уривки».

Читайте також:

Він також розмістив у Twitter зображення, схоже на скриншот користувача Facebook, у якому повідомили: «Ваш допис не може бути опублікований, тому що це посилання суперечить стандартам нашої спільноти». Ватсон прокоментував: «Facebook був головною платформою для планування заворушень в Капітолії, але принаймні з біблійними записами упоратися зміг».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button