Здоров'я

Приписую вам здоровий сміх

Сміх корисний, навіть якщо він починається через виділення адреналіну і інших гормонів стресу.

Якщо вас лоскочуть або ви почули гарний жарт, відразу сім різних центрів в мозку реагують на це по-різному. Ваша реакція починається з вироблення гормонів стресу. Нормальний ритм дихання переривається, в кров вивільняються різні нейромедіатори, в тому числі дофамін. І, так, мозок людини також визначає лоскіт, так що ви не можете самі себе лоскотати, тому що мозок знає, коли в процесі беруть участь ваші власні пальці.

Вчені також вважають, що як тільки ви починаєте сміятися, слинні залози починають виділяти додаткові імунні речовини. Крім того, у великих обсягах виробляються антитіла і віруси, що вбивають Т-лімфоцити. Серце починає частіше битися, кров’яний тиск підвищується, щоб підтримати м’язові скорочення, які відбуваються через сміх. Ці скорочення м’язів, насправді, дуже гарна вправа. Власне кажучи, одна хвилина хорошого сміху прирівнюється до десяти хвилин тренувань на гребному тренажері!

Крім налагодження і зміцнення соціальних зв’язків, сміх корисний з багатьох точок зору. Лоскіт − звичайний спосіб тактильного контакту батьків і маленьких дітей. Гумор веселить серце і піднімає дух. Більш того, при тому, що, здається, сміх не дає ніякої еволюційної переваги, це явище легко пояснити, що воно дане нам Богом для підняття духу.

Читайте також:

Книга Притчей Соломонових 17:22

«Серце радісне добре лікує, а пригноблений дух сушить кості».

Джерело: ДеньзТворцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button