СвітХристиянські новини

Право на життя: ООН винесла Бельгії попередження через закон про евтаназію

Бельгія отримала попередження від Організації Обєднаних Націй (ООН) через закон про евтаназію. Юрист ООН Джорджо Маццолі заявив, що «міжнародний закон захищає властиве кожному право на життя і вимагає, щоб держави захищали гідність і життя всіх людей, а не допомагали обривати його». Наслідки закону викликали заперечення у ході сесії Ради ООН з прав людини, яка пройшла в Женеві.

Джерело: rodyna.org.ua з посиланням на ifamnews.com

Бельгія легалізувала евтаназію ще у 2002 р. Цей вид смерті застосовували тільки стосовно дорослих пацієнтів, чий фізичний стан не давав обґрунтованої надії на медичне поліпшення.

Через 12 років, у 2014 році евтаназію дозволили робити дітям, причому без обмежень за віком.

Проте ситуація тільки погіршувалася – сферу застосування евтаназії розширили, включивши в неї такі причини, як «втома від життя», і навіть нещасну любов і помилково діагностований синдром Аспергера.

Юрист Джорджо Маццолі, що представляє в ООН Міжнародний Альянс на захист свободи (ADF International) зауважив, що «протягом багатьох років вони бачили як виходить з-під контролю бельгійський закон про евтаназію».

Також юрист нагадав про 24-річну бельгійку, яка у 2015 році попросила про евтаназію через депресію, попри те, що була фізично здорова. Він підкреслив, що «… уряд відмовляється надати допомогу і підтримку тим, хто найбільше їх потребує». За його словами, вони вимагають «від бельгійського уряду погодитися з рекомендаціями, отриманими ним з цього питання: припинити евтаназію і перерозподілити ресурси на покращення паліативної допомоги».

Європейський Суд з прав людини також закликав Бельгію до відповіді від Бельгії за прийняття закону про евтаназію.

Також йдеться, що Том Мортьє ініціював справу, яка розглядає звинувачення у відмові захистити життя. Його мати, яка страждала від депресії, у 2012 році була піддана так званій «м’якій смерті».

Він згадує, що його мати мала серйозні психіатричні проблеми. Вона боролася з депресією все своє життя. Багато років вона отримувала психіатричне лікування і, врешті-решт, контакт між ними обірвався. Рік по тому їй зробили смертельну ін’єкцію. Ані онколог, який зробив укол, ані госпіталь не повідомили Мортьє або кого-небудь з його братів і сестер, що їхня мати планує евтаназію. Том дізнався про це тільки на наступний день, коли госпіталь звернувся до нього і попросив подбати про практичні питання, пов’язані з похоронами.

Читайте також:

Відповідна справа, яка була відправлена до ЄСПЛ  щодо матері Мортьє, може створити прецедент, який зруйнує юридичну архітектуру законів про евтаназію.

Роберт Кларк, заступник директора ADF International, який також є адвокатом Мортьє в суді, наголосив, що «згідно з останніми даними бельгійських звітів, таким же чином піддають евтаназії у середньому понад шість людей в день. І це може бути тільки верхівкою айсберга. Ці цифри оголюють правду, що, варто тільки прийняти такі закони, вплив евтаназії вже не можна буде контролювати, каже Кларк.

Йдеться, що у січні експерти ООН з прав людини висловили тривогу у зв’язку з зростальною тенденцією приймати закони, які надають доступ до «смерті за допомогою лікаря» на підставі переважно інвалідності або важких хронічних захворювань, в тому числі – і з причини старості.

Нагадаємо, що тисячі людей в Бельгії та Нідерландах померли від евтаназії.

Обидві країни запровадили закони про евтаназію та сприяли самогубствам у 2002 році, хоча Бельгія пішла далі, дозволивши дітям та людям з психічними захворюваннями мати на це право.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button