Світ

Організація «Християни проти бідності» попереджає про катастрофічне зростання вартості життя та можливий голод

Британська благодійна організація Christians Against Poverty («Християни проти бідності») попереджає про те, що великодній період 2022 стане початком колосального скорочення сімейних фінансів через зростання вартості життя.

Джерело: inlight з посиланням на Premier.Christian News і CBN News

Початок квітня знаменується підвищенням граничних цін на енергоносії, і CAP зазначає, що у поєднанні з підвищенням податків та стагнацією заробітної плати це означатиме «важкий рік для багатьох».

Генеральний директор Паула Стрінгер сказала:

«Ми не можемо залишатися осторонь і дозволяти людям ще більше занурюватися в злидні. Для мільйонів людей, які вже живуть у злиднях та боргах, зростання вартості життя стане катастрофічним».

В організації повідомили, що порівняно з 2021 роком кількість дзвінків на лінію допомоги за боргами збільшилася на 47 %, а кількість запитів на отримання паливних ваучерів та продуктових наборів зросла вдвічі.

В інтерв’ю Sky News міністр уряду Кіт Мальтхаус сказав:

«Наразі дуже важко. Ми повністю визнаємо, що поєднання факторів означає, що ціни значно зростають, зокрема ціни на енергоносії, що зумовлено цілою низкою факторів: постпандемічними, війною в Україні, іншими глобальними факторами, що знаходяться поза нашим безпосереднім контролем, — і це дуже жорстко».

Експерти попереджають, що у найближчі місяці у багатьох інших країнах виникнуть проблеми із продовольством.

«Ідеальний шторм» з кількох глобальних проблем знищує світові запаси продовольства. Його вже називають найбільшою продовольчою кризою з часів Другої світової війни.

За оцінками Світової продовольчої програми, зараз 285 мільйонів людей голодують.

Глава Світової продовольчої програми, колишній губернатор штату Південна Кароліна Девід Бізлі зазначив, що світове постачання продовольства було катастрофічним ще до війни в Україні.

«У нас і так не вистачає коштів, а зараз ще й Україна… Ми урізали пайки в Ємені для 8 млн людей, для Нігеру, Чаду», − сказав Бізлі.

У США ціни на продукти харчування для американців зросли на 10 % порівняно з минулим роком, що стало різким зростанням за останні 40 років. Це, на думку експертів, спричинить зростання недоїдання серед бідних американських сімей.

Але в країнах, що розвиваються, це може стати буквально питанням виживання.

Військові дії в Україні можуть позбавити світ третини всієї пшениці на планеті. Росія та Україна разом виробляють майже третину світової пшениці. Але наразі українські фермери не можуть розпочати посівну, а російський експорт потрапив під санкції.

Бізлі сказав:

«Вони мають розпочати посівну кампанію та знову збирати врожай. Якщо вони цього не зроблять, у нас виникнуть глобальні проблеми із постачанням».

Є й інші фактори: ціни на добрива, а також повені та посуха у різних регіонах.

Преподобний Юджин Чо, президент та головний виконавчий директор Bread For the World, заявив, що США мають докласти більше зусиль для боротьби з глобальним голодом, і попросив Конгрес затвердити додаткове екстрене фінансування у розмірі 3,8 мільярда доларів.

Чо сказав:

«Давайте просто поговоримо про Афганістан – 98 % населення не мають достатньої їжі. До кінця цього року від недоїдання може померти мільйон дітей віком до п’яти років. У Ємені вісім мільйонів люди гостро потребують їжі».

Читайте також:

Світові загрожує голод “біблійного масштабу” – ООН

Бізлі попередив, що світова продовольча криза може перерости і в кризу політичну.

«Катастрофа за катастрофою, − підсумував Бізлі. — Тому не дивуйтеся, якщо ви не побачите дестабілізацію у деяких країнах протягом наступних шести-дев’яти місяців».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button