Новини суспільстваХристиянські новини

«Американський досвід»: документальний серіал про євангеліста Біллі Грема

Про всесвітньо відомого євангеліста Біллі Грема вийде новий документальний серіал «American Experience» (Американський досвід). Фільм екранізують на каналі PBS. Кінострачка розповідає про те, як Грем впливав на американську політику, ведучи мільйони людей до Ісуса Христа. Серіал режисерки Сари Колт, продюсерки Хелен Добровські й виконавчого продюсера Камео Джорджа демонструє, як Грем був каталізатором нинішнього євангельського руху в Америці, а також те, як він використовував свій ораторський талант, щоб поширювати Євангеліє Христа в усьому світі.

Джерело: svitogliad.com з посиланням на christianpost.com

У серіалі «Американський досвід» глядачі познайомляться з історією життя євангеліста, яке починається із днів на фермі в Північній Кароліні й закінчується тим, як він став динамічним проповідником, вплинувши на християнство й Америку. Фільм висвітлює людей в історії протягом понад 30 років.

Режисерка фільму «Біллі Грем» Сара Колт, пояснюючи, чому вони вирішили зняти фільм про служителя, відповіла, що «як відзначає у фільмі журналістка Ненсі Гіббс, Біллі Грем став у якийсь момент 1950-х років найвідомішою людиною у світі».

Вона підкреслює, що «з огляду на це і його роль у встановленні нових відносин між християнством і політикою в історії США, його історія є обов’язковою для “American Experience”».

Як наголошується в описі серіалу, у фільму стверджується, що Грем і його «ранні фундаменталістські проповіді використовували апокаліптичні тривоги постатомного світу, закликаючи глядачів прийняти єдино можливе рішення: присвятити своє життя Христу».

В «Американському досвіді» також йдеться про те, як Грем відійшов від свого початкового стилю проповіді й став міжнародною знаменитістю, яка «побудувала медіаімперію, проповідувала мільйонам людей по всьому світу і користувалася увагою магнатів, членів королівської сім’ї й президентів».

Читайте також:

Говорячи про вплив Грема в політиці, Колт підкреслює, що «стосунки Грема із 34-м президентом США Ейзенхауером мають вирішальне значення для розуміння його ролі у встановленні нових відносин між християнством і політикою в історії Америки. Грем є важливим гравцем у розумінні цього зрушення в сторону християнського націоналізму, який відбувається при Ейзенхауері.

Відомо, що до своєї смерті у віці 99 років Грем проповідував 210 мільйонам людей.

Нагадаємо, що у віці майже 100 років відійшов у вічність євангеліст Біллі Грем. Біллі Грем був найвизначнішим релігійним діячем ХХ століття, а організація, яку він заснував, проповідує Євангеліє і сьогодні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button