Світ

Права коаліція перемагає в Італії. Що це означає для України і для християн?

В Італії впевнену перемогу у виборах здобула права коаліція. Очікується, що Джорджія Мелоні стане першою жінкою прем’єр-міністром Італії після перемоги на парламентських виборах.

Джерело: evangelicalfocus.com

Лідер Fratelli d’Italia (Брати Італії, назва взята з державного гімну) отримав найбільшу підтримку з 26,1 % голосів. Вибори були затьмарені найнижчою явкою в історії (64 % проти 73 % у 2018 році, що також було рекордно низьким). Це вважається ознакою втоми італійського населення від політичної еліти, від 6 різних урядів за останні 10 років.

Джорджія Мелоні як новий правий лідер абсолютно підтримує санкції проти росії та підтверджує важливість цілісності й незалежності України.

Міжнародні ЗМІ часто називають партію Мелоні ультраправою та націоналістичною. У молодості вона була активісткою неофашистських рухів, але нещодавно заявила, що фашизм в Італії залишився в минулому. Вона має досвід роботи в уряді як міністр молоді між 2018 і 2010 роками.

Після перемоги вона пообіцяла правити «для всіх італійців з чіткою метою об’єднати цей народ».

Перша жінка, яка очолила Італію

Під час кампанії вона зосереджувалася на таких нагальних проблемах, як зростання цін на енергоносії, безробіття, «технократичні еліти», які запровадили жорсткі обмеження через Covid-19, нелегальна імміграція та прогресивні ідеології, які суперечать традиційним християнським цінностям. Аналітики кажуть, що її популістичний стиль допоміг їй налагодити емоційний зв’язок із розчарованими виборцями.

Мелоні, яка походила з низького класу в Римі, пояснила у своїх спогадах, що її мати була близька до того, щоб зробити аборт, але передумала і стала матір’ю-одиначкою. Мелоні сама є матір’ю шестирічної дівчинки та виступає за життя у, а також виступає проти гендерних ідеологій.

Наступний прем’єр-міністр не одружена зі своїм партнером, але вважає себе християнкою-католичкою, яка часто не відвідує меси у неділю. Мелоні сказала, що дуже цікавиться ангелами, у неї багато таких зображень вдома та в офісах, де вона працює, вона сподівається на їхній захист. Вона каже, що лояльність і рішучість у традиційних цінностях є ключовими сильними сторонами політика.

Зв’язки в Європі

«Брати Італії» чітко підтримують Україну проти російського вторгнення, хоча її менші партнери по коаліції (Сальвіні та Берлусконі) часто висловлювали своє захоплення Володимиром Путіним.

Джорджія Мелоні також вимагала від Європейського Союзу більше поважати Італію, хоча її партія не виступає за вихід із Союзу. На континенті Джорджія Мелоні створила союзи з лідером Угорщини Віктором Орбаном і ультраправими націоналістами Марін Ле Пен і «Вокс» в Іспанії.

Євангельська перспектива

Напередодні виборів євангельський лідер Джакомо Чікконе нарікав на роздробленість італійського суспільства. Він сказав Evangelical Focus: «Імовірно, Fratelli d’Italia буде винагороджено на виборах за лінійність і простоту своїх позицій у протистоянні зі спотвореними змінами інших партій під час останнього законодавчого збору».

Президент Італійського євангельського альянсу (AEI) каже, що християни в країні повинні розробити ефективну соціально-політичну альтернативу, яка живиться з Євангелія. Наш документ «На благо Італії» (2008), а також наша прихильність релігійній свободі, сім’ї, відокремленню церкви від держави та соціальному плюралізму йдуть у цьому напрямку».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

3 Коментарів

  1. Поживемо-побачимо, як саме новий уряд Італії захищатиме й відстоюватиме традиційні, в т. ч. сімейні та інші морально-етичні цінності, права соціально малозабезпечених і вразливих верст населення, дійсні національні інтереси своєї країни тощо.
    А от для нас, українців, тут також вельми важливо, наскільки Джорджія Мелоні послідовно виконуватиме свої попередні гучні заяви й обіцянки щодо рішучої підтримки України, яка нині відбиває варварську збройну агресію озвірілої московської вояччини.

  2. Р. S. А от щодо останнього пункту – подальшої підтримки Італією України – тут виникає отаке “цікаве” й актуальне питання.
    А саме. Чи не вплине на цю підтримку відома – тою чи іншою мірою – “проросійська” постава деяких правоконсервативних і праворадикальних “друзів путіна”, з якими переможницю цих виборів пов’язують певні партнерські стосунки? Тобто внутрішніх – молодших партнерів по урядовій коаліції, а також таких зовнішніх чинників, як Марін Ле Пен у Франції, угорський прем’єр Віктор Орбан і іспанська Voх?

  3. Це означає кілька років правого популізму, часткове збанкрутіння та відкат у левацтво із новою силою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button