Світ

«Релігійна свобода у небезпеці» у всьому світі, попереджає суддя Верховного суду

Суддя Верховного суду США Семюел Аліто попереджає, що релігійна свобода в усьому світі знаходиться під загрозою частково через ослаблення впливу самої релігії.

Джерело: christianheadlines.com

«Важко переконати людей, що релігійну свободу варто захищати, якщо вони не думають, що релігія є хорошою річчю, яка заслуговує на захист», —  сказав Аліто минулого тижня на саміті з питань релігійної свободи Нотр-Дам у Римі.

Завдання тих, хто хоче захистити релігійну свободу в Сполучених Штатах та інших країнах, полягає в тому, щоб «переконати людей, які не є релігійними, що релігійна свобода варта особливого захисту», сказав він.

«Зробити це буде нелегко», — додав Аліто.

Про коментарі Аліто  повідомила Школа права Нотр-Дам, яка приймала саміт.

«Якщо ми сьогодні поглянемо на світ, то побачимо, що люди багатьох різних віросповідань зазнають переслідувань через релігію, — сказав Аліто, згадуючи Ірак, Нігерію, Єгипет і Китай. − Релігійна свобода зазнає нападу в багатьох місцях, тому що вона небезпечна для тих, хто хоче мати повну владу. Це також, ймовірно, виростає з чогось темного та глибокого в людській ДНК – схильності не довіряти та не любити людей, які не схожі на нас самих».

Аліто згадав про те, як суспільство отримує користь від свободи віросповідання, включаючи сприяння благодійній діяльності, домашньому спокою та різноманітності думок. За його словами, релігійна свобода в найкращому вигляді дозволяє різним типам людей жити разом у гармонії.

Він цитував історичних лідерів, які керувалися своїми релігійними переконаннями, зокрема Мартіна Лютера Кінга-молодшого.

«Якщо релігійна свобода буде захищена, релігійні лідери та інші віруючі зможуть висловлюватися щодо соціальних питань, — сказав Аліто. − Люди з глибокими релігійними переконаннями мають меншу ймовірність піддатися домінуючим ідеологіям чи тенденціям, і більш схильні діяти відповідно до того, що вони вважають істинним і правильним. Громадянське суспільство може розраховувати на них як на двигуни реформ».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button