РелігіяХристиянські новини

«Один світ − один Закон»: міжнародний проєкт об’єднав 5 континентів (ВІДЕО, ФОТО)

Унікальний відео-флешмоб із проголошення Десяти заповідей об’єднав 53 учасників з 5 континентів та 25 країн світу. У відеоролику, який триває кілька хвилин, звучать 50 мов та діалектів народів нашої планети.

Джерело: Громада «Бейт шалом»

У біблійній книзі Вихід розповідається, що наступною фундаментальною подією після виходу єврейського народу з Єгипту стало укладання Завіту з Богом, отримання Десяти заповідей та Його Тори на горі Синай. Ця подія щорічно відзначається юдеями на Cвято дарування Тори − Шавуот, або П’ятидесятниці.

Київська єврейська адвентистська громада «Бейт шалом» підготувала до цього свята особливий флешмоб, запросивши приєднатися до нього представників десятків народів та національностей з різних континентів та країн.

проголошення десяти заповідей

Проєкт почався з ідеї створити відеоролик із декламуванням Заповідей Божих кількома мовами, якими володіють члени громади. Але кількість можливих мов та учасників стала стрімко зростати, так, він вийшов за межі громади, міста, і доріс до міжнародного мультимовного масштабу.

Це було нескладно, адже Церква адвентистів сьомого дня − всесвітня, і налічує майже 22 мільйони членів по всій Землі. Крім того, до флешмобу долучилися не лише адвентисти, але й їхні друзі та знайомі з різних куточків світу, що належать до інших конфесій та релігій.

Так, окрім широко поширених європейських та азійських мов, у проєкті лунають і досить рідкісні. Таїтянською мовою звернулися з однойменного острова в Тихому океані, на діалекті те рео, мови народу маорі, промовив уродженець Нової Зеландії. У відео можна почути мови автохтонного населення Північної та Південної Америки, Океанії, а також мови таких країн, як Україна, Вірменія, США, Нідерланди, Ірландія, Кіпр, Бангладеш, Гана, Індія, Швеція, Зімбабве, Перу, Філіппіни. І це лише частина країн, представники яких взяли участь у флешмобі.

Важливо звернути увагу на те, що у відеоролику звучать і найдавніші − семітські − мови світу: амхарська, тигринья, арамейська, а також давньоєврейська, якою і написана Тора, і з якої починається проголошення Декалогу в залі громади.

На жаль, не кожна нація, народ чи народність має Слово Боже у перекладі власною, рідною мовою − мовою, яка промовляє до серця. Деякі читають Біблію лише у перекладі, і багатьом вона поки недоступна. Але, беззаперечно, мільярдам людей відомі Десять святих повелінь, які розкривають вселенські імперативи − принципи любові до Бога та до ближнього.

«Цей проєкт, розширюючи географію його учасників, став яскравим свідченням універсальності та величі Закону Всевишнього, краси Його творіння − людей, їхніх націй та мов. Закон Божий знаний і у великих мегаполісах Нового Світу, і на віддалених океанських островах. Справді, назва нашого флешмобу відображує глибинний смисл цього феномену: один світ − один Закон», − кажуть автори проєкту.

Пошук учасників та їхніх мов став справжнім викликом, надихнув та об’єднав багатьох небайдужих людей. Команда дякує усім, хто допоміг втілити їхній задум, адже спільними зусиллями були зібрані місцеві мови з майже усіх континентів.

Творці проєкту запевняють, що він розширив їхні горизонти (і це не лише про географію), за кілька тижнів допоміг звершити захопливу навколосвітню подорож та занурення у незнані лінгвістичні глибини. А головне − він дозволив милуватися натхненним, щирим проголошенням Слова Божого і пережити досвід, який пережив ізраїльський народ, стоячи під горою Синай.

Учасники проєкту з радістю і натхненням відгукнулися на пропозицію записати невеличкі відео з декламуванням 3-5 слів з певної заповіді. А коли вони побачили готовий відеоролик, перед ними відкрилася захоплива панорама, в якій об’єдналися десятки людей, що проголошували єдиний текст Завіту любові Всевишнього. За відгуками самих учасників, кожний відчув важливість та красу задуму, і щастя від можливості долучитися до нього.

«Декалог − це всесвітня сила, і спробувати його осягнути ось так − це дуже потужно. Слава Всевишньому за Його незмінну любов», − написала Світлана.

«Відмінна робота. Про існування деяких діалектів я, до речі, навіть не підозрював. Вперше бачу таку оригінальну ідею біблійної історії, яка так вдало втілилася в життя!», − зауважив Сергій.

«Дякую за можливість бути частинкою такого прекрасного відео», − залишила відгук Олена.

«Чудова робота! Коли дивишся, відчувається така велич Закону і дивовижність нашого світу. Я в захопленні», − поділилася враженнями Стефанія.

Читайте також:

Пастор громади Віталій Обревко зазначив: «На Синаї Бог говорив до представників усіх націй, які вийшли разом з євреями з Египту, щоби наголосити, що Його Закон належить усьому людству. Окрім того, дарування Святого Духа на свято П’ятидесятниці стало ще одним проявом Божої любові до ранньої юдео-християнської церкви, завдяки чому вона отримала можливість принести вістку про Спасителя всім народам світу».

Якщо ви бажаєте долучитися до флешмобу з проголошення Декалогу, громада «Бейт шалом» запрошує вас записати власне відео з Десятьма заповідями рідною мовою. Публікуйте відео на ваших сторінках у соцмережах, додаючи хештег #1world_1law.

Олександра Обревко

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button