Блог Андрія Савича

23 відтінки любові

Особисто я люблю романтику. Я перебуваю далеко на романтичному кінці емоційного спектра. Я вважаю, що романтика, романтичні жести, подарунки, побачення та сюрпризи є важливою складовою здорового шлюбу. Але романтика − це не любов. Романтика не є плодом Духа. Ви можете бути послідовником Ісуса, сповненим Святого Духа, позбавленим романтики, але втілювати любов Христа.

Ось що таке любов:

1. Любов — це добровільна самопожертва заради блага іншого, яка не вимагає взаємності або якої заслуговує кохана особа.

2. Любов — це бажання ускладнювати своє життя потребами та труднощами іншого без нетерпіння чи гніву.

3. Любов — це активно боротися зі спокусою бути критичним і осудливим до іншого, і одночасно шукати способи підбадьорити й похвалити.

4. Любов — це щоденне зобов’язання протистояти непотрібним моментам конфлікту, які виникають через вказування та реагування на незначні образи.

5. Любов — це бути з любов’ю чесним і смиренно доступним у часи непорозумінь і бути більш відданим єдності та любові, ніж перемагати, звинувачувати чи мати рацію.

6. Любов — це щоденне зобов’язання визнавати свій гріх, слабкість і невдачу, а також протистояти спокусі виправдовуватися чи перекладати провину.

7. Любов означає готовність перевірити ваше серце, коли ви стикаєтеся з іншою людиною, замість того, щоб піднятися на ваш захист або змінити фокус.

8. Любов — це щоденне зобов’язання зростати в любові, щоб любов, яку ви пропонуєте іншим, була все більш безкорисливою, зрілою та терплячою.

9. Любов — це небажання робити те, що погано, коли вас скривдили, але шукати конкретних способів подолати зло добром.

10. Любов — це бути хорошим учнем іншого, шукати його фізичні, емоційні та духовні потреби, щоб якимось чином зняти тягар, підтримати його, коли він його несе, або заохотити на цьому шляху.

11. Любов означає бути готовим витрачати час, необхідний для обговорення, вивчення та розуміння проблем, з якими ви стикаєтеся у ваших стосунках, залишатися на місці, доки проблема не буде усунена або ви не домовитеся про стратегію реагування.

12. Любов завжди готова просити пробачення і завжди прагне пробачити, коли про це просять.

13. Любов — це усвідомлювати високу цінність довіри у стосунках і бути вірним своїм обіцянкам і своєму слову.

14. Любов — це говорити ласкаво й ніжно, навіть у моменти розбіжностей, відмовляючись нападати на характер іншої людини чи нападати на її чи його інтелект.

15. Любов — це небажання лестити, брехати, маніпулювати чи обманювати будь-яким способом, щоб змусити іншого дати тобі те, що ти хочеш, або зробити щось по-твоєму.

16. Любов — це небажання просити іншого стати джерелом вашої ідентичності, сенсу та мети або внутрішнього почуття добробуту, водночас відмовляючись бути джерелом їхнього.

17. Любов — це готовність мати менше вільного часу, менше сну та зайнятий графік, щоб бути вірним тому, до чого Бог покликав вас робити в цих стосунках.

18. Любов — це зобов’язання сказати «ні» егоїстичним інстинктам і зробити все, що в ваших силах, щоб сприяти справжній єдності, функціональному розумінню та активній любові у ваших стосунках.

19. Любов — це залишатися вірним своєму зобов’язанню ставитися до іншої людини з вдячністю, повагою та ласкою, навіть у моменти, коли він чи вона, здається, не заслуговують на це або не бажають відповідати взаємністю.

20. Любов — це готовність йти на регулярні та дорогі жертви заради ваших стосунків, не вимагаючи нічого натомість і не використовуючи свої жертви, щоб зробити іншу людину вам винною.

21. Любов — це небажання приймати будь-яке особисте рішення, яке зашкодило би вашим стосункам, заподіяло біль іншій людині або послабило довіру між вами.

22. Любов — це відмова від зосередженості на собі чи вимогливості, а замість цього пошук конкретних способів служити, підтримувати та заохочувати, навіть коли ви зайняті чи втомлені.

23. Любов — це щоденне визнання собі, іншій людині та Богу, що ти не можеш любити таким чином без Божого захисту, забезпечення, прощення, порятунку та благодаті.

«Справжня любов не в тому, що ми полюбили Бога, а в тому, що Він нас полюбив і послав Свого Сина в жертву, щоб спокутувати гріхи наші. Любі друзі! Як Бог виявив таку любов до нас, то й ми маємо любити одне одного» (1 Іоана 4:10-11).

Ми любимо, бо Він перший полюбив нас і робить здібними любити Його у відповідь, а також інших людей.

(переклад статті Пола Тріпа)

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Андрій Савич

Пастор церкви «Голгофа» м. Луцьк. Одружений, батько трьох дітей Магістрант програми «Біблійна душеопіка» КБС.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button