Релігія

Міжнародна дискусія про те, чи слід ізолювати Російську православну церкву

Уряди країн Європи запровадили санкції проти сотень впливових прихильників президента Росії Володимира Путіна. Один із них − вищий авторитет Російської православної церкви, патріарх Кирил.

Джерело: evangelicalfocus

Лізз Трус, міністр закордонних справ Великобританії, оголосила минулого тижня, що її країна ввела санкції проти глави православної церкви за його «видатну підтримку російської військової агресії в Україні».

Цей захід було вжито проти «пособників та виконавців путінської війни, які принесли Україні невимовні страждання, включаючи насильницьку передачу та усиновлення дітей», додав міністр.

Російська православна церква відповіла через прес-секретаря: «Спроби залякати главу Російської церкви або змусити його відмовитися від своїх поглядів безглузді, абсурдні та марні», додавши, що «Церква [російська православна] − це останній міст, засіб комунікації, який чомусь намагаються зруйнувати».

Вплив Кирила

Багато хто підкреслює вплив поглядів патріарха Кирила на початок російського вторгнення в Україну та політичний розвиток війни. Його просування націоналістичної та релігійної ідеї «руського міра» розглядалося релігійними аналітиками як основа для виправдання насильницького об’єднання України та Росії.

Сотні православних священників у Росії висловили своє неприйняття ролі Кирила у виправданні вторгнення Володимира Путіна.

Багато інших країн також виступають проти поглядів свого релігійного глави. Теодор ван дер Воорт, протоієрей з Нідерландів, нещодавно на діалоговому форумі висловив розчарування багатьох російських православних у всьому світі: «Коли я почув, що він підтримує цю війну, щоб урятувати людство від так званої гріховної та світської України, я просто заплакав. Кирило так розчарував мене. Як може людина з його репутацією, біографією та духовною історією збитися зі шляху? Що ним володіє? Я можу тільки здогадуватися».

Всесвітня рада церков не припинятиме членство РПЦ

У зв’язку з цим Всесвітня рада церков (ВСЦ), екуменічний орган з великою традицією, вирішила не призупиняти членство Руської православної церкви, відхиливши прохання, подане Євангелічною церквою Швейцарії (EKS, основна історична деномінація протестантів).

Проте керівний орган ВРЦ засудив «цю трагічну війну», додавши, що вони «відкидають будь-яке зловживання релігійною мовою та авторитетом для виправдання збройної агресії».

Читайте також:

Замороження коштів та заборона на в’їзд до ЄС: проти російського патріарха Кирила Євросоюз планує запровадити санкції

Роль організації, за словами ВРЦ, полягає в «супроводі церков-членів у регіоні» та служінні «безпечним простором для зустрічей та діалогу». Він закликав «членів екуменічного братства в Росії та Україні використовувати цю платформу».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button