Християнська музика

Колядка – Земле радій

Чи знали ви, що пісня «Земле, радій» написана на вірші Псалму 98? Ісаак Воттс, автор цього гімну, виріс у громаді, яка співала тільки псалми. Ще підлітком він висловлював незадоволення і розчарування щодо якості текстів пісень. Його батько запропонував: «А чому б тобі не дати нам щось краще для виконання?!». Що той і зробив на наступне недільне служіння! Парафіяни були настільки вражені, що попросили ще одну пісню на наступну неділю. І так продовжувалося 220 неділь поспіль!

«Уся земле, викликуйте Господу, покликуйте радісно, і співайте та грайте! Грайте Господеві на гуслах, на гуслах і піснопінням, 6на сурмах і голосом рогу викликуйте перед обличчям Царя Цього й Господа! Нехай шумить море й усе, що у ньому, вселенна й мешканці її, ріки хай плещуть в долоні, разом радіють хай гори перед обличчям Господнім, бо Він землю судити гряде: Він за справедливістю буде судити вселенну, і народи по правді!» (Пс. 98:4-9).

Псалом 98 – це псалом царювання Бога

Ми уже знаємо, що царські псалми прославляють верховне панування Господа над Всесвітом. Мета Ісаака Воттса полягала в тому, щоб перефразувати Псалми у світлі вчення Нового Завіту. Саме тому у третьому куплеті пісні «Земле, радій» є роздуми про спасіння та щастя, які дає Христос.

Цікаво, що ця дуже відома різдвяна пісня не згадує безпосередньо ні про народження Христа, ні про будь-які інші деталі різдвяної історії. І все ж ця колядка асоціюється з різдвяними образами. Співаючи її, ми здійснюємо задум Воттса: інтегруємо новозавітне вчення у старозавітний царський псалом. Ми об’єднуємо наше знання про Христа як Спасителя зі знанням про Христа як Царя, Який одного разу повернеться, щоб судити землю.

Читайте також:

Ця колядка дає нам прекрасну можливість під час Різдвяних свят повністю розповісти історію про народження Христа.

Земле, радій! Христос прийшов.
Прийми Царя царів!
Щоб в серці твоїм Він місце знайшов,
Щоб став життям твоїм! Щоб став життям твоїм!
Щоб став щоб став життям твоїм!

2 КУПЛЕТ:
Нам Він приніс спасіння всім,
Його прославте всі
За радість, любов, пролитую кров,
Що змила гріх з душі!

3 КУПЛЕТ:
Люди, радійте, Спас царить!
Йому співайте всі!
Всім людям Христос спасіння дає
І щастя для душі!

Джерело: worship_dail

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button