Варто замислитись

Якою була остання композиція, виконана оркестром на Титаніку?

Достовірно відомо, що в ніч катастрофи, в той час, коли Титанік поступово йшов під воду і здійснювалася евакуація людей, оркестр продовжував грати. Такий був наказ капітана, та й музиканти самі розуміли, що це їхня місія. З’ясувати, яка композиція, виконана оркестром, була останньою, допоможуть спогади очевидців.

Шарлотта Коллиер, пасажирка другого класу:

«Ми, напевно, пройшли з півмилі, коли офіцер наказав матросам перестати гребти… Ми не чули ні звуку, крім музики оркестру, який я, дивно сказати, почула вперше за весь цей час. О, ці хоробрі музиканти! Які чудесні вони були! Вони грали живі мелодії, регтайм, до самого кінця. Тільки всепоглинущий океан міг втопити їх в тиші… Оркестр грав “Ближче, Боже мій, до Тебе”, я чітко це чула. Кінець був дуже близький».

Лілі Мейл Фатрелл, пасажирка першого класу:

«Він тонув під реквієм “Ближче, Боже мій, до Тебе”, що виконувався оркестром. Найбільше судно, відправилось під воду на глибину 4 кілометри».

Марі Жерван, пасажирка другого класу:

Схожі статті

«Ніс вже занурився. Ми все ще могли чути, як оркестр грає прекрасний гімн − “Ближче, Боже мій, до Тебе”, до якого ми приєдналися всім серцем».

Хелен Кенді, пасажирка першого класу:

«На судні ще залишалися сотні людей. Пошкоджений ніс судна занурився під воду, єдина палуба, що залишалась під водою, була на кормі, і на цьому маленькому клаптику збилися в купу ті, хто чекали своєї смерті в тиші і смиренні. А над ними всіма лунали звуки оркестру − спочатку “Осені”, а потім “Ближче, Боже мій, до Тебе”».

Читайте також:

Дивно, що незадовго до відправлення Титаніка керівника оркестру Уоллеса Хартлі прямо запитали: «Що ти будеш робити, якщо раптом опинишся на судні, що тоне?» На що Хартлі відповів: «Краще, що я зможу зробити − це зіграти “Наш Бог, наша Допомога в минулі століття” або “Ближче, Боже мій, до Тебе”».

«Ближче, Боже мій, до Тебе» (англ. «Nearer, My God, to Thee») − християнський гімн XIX століття, написаний англійською поетесою Сарою Флауер Адамс в 1841 році.

Джерело: Протестант

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button