Креаціонізм

Коли починається життя людини?

Життя людини починається не з першого подиху після пологів, а з моменту зачаття. Це доведений науковий факт.

«Коли починається життя людини?», − це питання піддається неоднозначності тлумачення, що виникає через проблему Юма.

Закон дозволяє робити аборти і вважає людину людиною з моменту народження − це юридичне питання, але це не буде біологічною відповіддю на питання, коли починається життя. А закон може бути гуманним, а може бути й антилюдяним.

Якщо ми визнаємо, що ембріон − людина на ембріональній стадії свого розвитку і, як будь-яка людина, має право на життя, тоді він недоторканний. Якщо ж ми відмовимося вважати його людиною (не біологічно, а юридично), то зможемо робити з ним все, що захочемо, тобто аборт юридично не буде вважатися вбивством.

Зараз вирішили, що ембріон − не людина, плід − теж не людина, завтра скажемо, що люди похилого віку − не люди, вони вже своє віджили. Потім перестанемо вважати людьми інвалідів − вони, мовляв, тільки тягар для суспільства (в історії є приклади − від Спарти до гітлерівської Німеччини). Але такий закон буде законом юридичним, а не біологічним.

Біологічний підхід

(Джерело даного дослідження − Jacobs, Steven, Biologists’ Consensus on ‘When Life Begins’ (July 25, 2018).

Схожі статті

«Існує дві різні інтерпретації питання: описова (тобто “Коли плід класифікується як людина?”) та нормативна (тобто “Коли плід повинен бути гідним етичного та юридичного розгляду?”). Щоб визначити, чи є сьогодні одна точка зору більш поширеною, було опитано 2899 дорослих американців, яким було запропоновано обрати найбільш кваліфіковану групу для відповіді на питання, коли починається життя людини.

Більшість виправдовувала свій вибір, описуючи біологів як об’єктивних вчених, які можуть використовувати свої біологічні знання, щоб визначити, коли починається життя людини. Академічних біологів було залучено для участі в дослідженні щодо їх думки про те, коли починається життя. Вибірка з 5 502 біологів з 1058 академічних установ оцінила твердження, що представляють біологічну точку зору, що «життя людини починається із запліднення». Такої точки зору дотримуються багато американців та медичних експертів. Кожне з трьох тверджень, що представляють цю точку зору, було підтверджено консенсусом біологів. В цілому 95 % усіх біологів підтвердили біологічну думку, що життя людини починається із запліднення (5212 з 5502).

Історично так склалося, що відповідь про момент початку життя продиктувало нормативне уявлення, яке керує американськими законами про аборти: 1) аборт був незаконним при “пожвавленні” відповідно до загального права 18 століття; 2) аборт був незаконним за “зачаттям” у державних законах наприкінці 1800-х-до середини 1900-х років; 3) аборт в даний час є законним до “життєздатності” через справи Верховного суду США ХХ.

Хоча результати цієї статті свідчать про те, що плід біологічно класифікується як людина під час запліднення, цей описовий погляд не тягне на нормативну точки зору про те, що плоди заслуговують юридичного розгляду протягом усієї вагітності. Сучасні етичні та правові концепції, що мотивують репродуктивні права, можуть змусити американців ігнорувати описовий погляд або відсторонити його від нормативного погляду. Однак ці висновки можуть допомогти американцям пройти повз суперечки про факти, коли починається життя, і зосередитися на оперативному питанні, коли плід заслуговує юридичного розгляду».

Читайте також:

Висновок

Це біологічний підхід. Всі інші підходи у визначенні людини будуть або юридичними, або будуть носити професійні переваги (наприклад, якщо вважати людини людиною з народження, з появи нервової системи, з появи мови або з видачі паспорта).

Важливе наше ставлення до ембріону. Він не може заявити про свої права, це за нього можемо зробити ми. Звичайно, з біологічної точки зору насильницьке переривання життя є вбивством. Суспільство має дозріти до розуміння, що переривання життя людини неприпустимо ні на стадії зиготи, ні бластоцисти, ні пізнього ембріона, ні народженої людини, ні глибокого старого, ні безнадійно хворого.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Ангеліна Должкова

Бакалавр кафедри романо-германської філології в Українському Гуманітарному інституті (педагог, перекладач). Є випускником біблійного інституту "Слово Життя". Студент магістратури УБТС програми "Християнське консультування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button